V neděli 22. listopadu se v pražské herně SkillZone uskutečnila akce s názvem Amiibo festival pořádaná firmou ConQuest entertainment a.s. Na místo jsem se z desítky hráčů, bloggerů a fanoušků série Animal Crossing dostavil jako poslední kvůli dopravním komplikacím. Nicméně o nic jsem nepřišel a užil si příjemné odpoledne.

Po příchodu jsme si s Terezkou vzali amiibo figurky z Animal Crossing série, kterých je zatím osm. Pro nás zbyly figurky ovce Cyruse a psa Digbyho. Samozřejmě jsem si důkladně prohlédl i osahal všechny postavičky a musím říct, že se jedná o zatím nejlépe zpracovanou sérii. Všechny figurky mají krásné barvy a téměř žádné spoje, působí jednolitě. Mají do detailu zpracované oblečky včetně textur. Z celé série jsem si jako favority vybral obchodníka Toma Nooka a muzikanta K. K. Po první skupině jsme se pohodlně usadili do křesla a odstartovali naši hru.

Hra Animal Crossing: amiibo Festival je vlastně elektronickou deskovou hrou, ve které se svojí oblíbenou postavičkou procházíte hrací plán, který reprezentuje městečko a snažíte se získat co nejvíce bodů. Cílem hry je získat co největší počet bodů tzv. happy point. Pro pohyb Vaší postavičky se používá amiibo figurka a Wii U gamepad. Přiložením figurky ke gamepadu hodíte kostkou a zvířátko se Vám na herním plánu posune o tolik políček, kolik padlo na kostce.
Jednotlivé hry jsou děleny na kalendářní měsíce, počet kol v měsíci pak představují dny. Pro naši hru jsme si zvolili prosinec. Každý měsíc obsahuje jiné události a akce, které ovlivňuji hru resp. hrací plán. Políčka na hracím plánu jsou dvojího typu. Růžová políčka jsou dobré akce, přidají Vám body, peníze (Bells) atd. Naopak fialová políčka Vám budou škodit, tedy již zmíněné komodity brát. Za každý hod získáte jeden happy point plus v závislosti na políčku, kde skončíte, body ztratíte nebo získáte další. Za každým políčkem se skrývá krátká animace, z prostředí života zvířátek.
Peníze (Bells) ve hře používáte na nákup tuřínů, každou neděli, stejně jako ve hře Animal Crossing New Leaf, zavítá do městečka bachyně Joan a prodává svoje tuříny. Pokud si u ní tuto zeleninu nakoupíte, můžete ji do další neděle prodat. Je třeba si dávat pozor, každý den se ceny mění, jindy rostou, jindy klesají. Ptáte se proč nakupovat tuříny? Na konci hry získáte jeden happy point za každých tisíc peněz vydělaných během měsíce. A to se vyplatí!

Další možnost, jak získat rovných třicet bodů je obejít celý herní plán resp. zastavit se v každém rohu u postavy Gyroida, který Vám dá jedno razítko do zápisníčku. Získejte čtyři razítka a body jsou Vaše.

Hru dále ovlivňují různé události, nebo postavy, jako věštkyně Katrina, skaut Phineas atd., které herní plán navštíví.  Na konci hry uložíte získané happy pointy do amiibo figurky a za tyto body můžete pro postavičky nakoupit nové oblečky nebo emoce.
Výsledek hry? Terezka s postavou Mabel nás převálcovala, Honza s Digbym skončil druhý,  já obsadil bronzové místo a Onix, který se moc nesnažil, byl bramborový.
Kromě hlavního módu, který jsme hráli, obsahuje hra další režimy. Bohužel jsme si je nestihli zahrát. Hra nás moc bavila, nicméně není to hra pro každého. Hru nejvíce ocení děti kvůli jednoduché herní mechanice a aktivnímu používání amiibo figurek pro hod kostkou. Jediným problémem může být neznalost angličtiny, kvůli které si nepřečtou animace ze života zvířátek.
Fanoušci série si hru jistě oblíbí a rádi se k ní budou při různých setkání vracet také díky dalším režimům. Z vedlejších režimů, o kterých jsem si alespoň přečetl je Quiz Show. Jak název napovídá, tento režim je vědomostní soutěž, ve kterém se snažíte poznávat postavičky, jejich hlášky atd. Přihlásíte se pomocí rychlého přiložení amiibo karty k ovladači a odpovídáte. Ať zvítězí ten nejznalejší fanoušek!
Příjemným bonusem je také propojení s hrou Animal Crossing Happy Home Designer pro konzoli Nintendo 3DS. V této hře se stanete novým bytovým architektem ve společnosti Toma Nooka a vytváříte pro zvířátka bydlení snů. Pomocí amiibo kartiček můžete tyto domečky přenést do hry amiibo festivalu a umístit na hrací plochu. Přál bych si, kdyby tvůrci pro hru vydali DLC, které by přidalo herní mód a minihry, jaké můžeme znát z titulu Wii Party (U), po takovém updatu by byla hra přístupnější i staršímu publiku nebo lidem Animal Crossingem nepolíbeným.
Na závěr bych rád poděkoval organizátorům za hladký průběh akce a společnosti ConQuest entertainment a.s. za pozvání. Jsem rád, že jsem si mohl hru vyzkoušet a strávit herní neděli s dalšími fanoušky série Animal Crossing a doufám, že počet podobných akcí bude narůstat.