Rád bych všechny čtenáře ještě jednou upozornil na akci Nintendo Retro sobota s RetroHernou, která se uskuteční 16.7.2016 od 10:00 v Domě Dětí a Mládeže, Praha 6 U Boroviček 650/5, 163 00, Praha 6 – Řepy.

Čeká na Vás spousta her starých i nových od společnosti Nintendo. Výstavka toho nejzajímavějšího z videoherní historie. Turnaje a soutěže o ceny. Navíc kdo přijde v kostýmu některé postavičky od Nintenda (třeba Mario, nějaký Pokémon, nebo tak), získá malou odměnu. Pokud bude převleků víc, vyhlásíme i ten nejpovedenější. 🙂

Akce je vhodná pro děti i dospělé, nebudou chybět i nějaké ty venkovní aktivity, pokud bude hezké počasí.

Turnaj pořádá Interaktivni muzem RETROHERNA ve spolupráci s komunitním webem pjz.cz a za podpory ConQuest entertainment a. s.. Více infrormací a pravidla turnaje najdete na fóru retroherny.

Hlavní turnaj se bude hrát ve hře Pokémon, konkrétně ve verzích Red, Blue a Yellow na Nintendo 3DS. Specialitou této akce je možnost zúčastnit se také s hrou pro konzole Game Boy!  Kromě těchto turnajů si také budete moct zasoutěžit ve hrách Mario Kart 64, Super Bomberman, Duck Hunt a mnoha dalších. I cosplayeři si přijdou na své, tak vytáhnětě šicí stroje a pusťte se do díla! Na závěr, pokud patříte mezi fanoušky Nintendo retro konzolí, budete si moct vyzkoušet snad každou, která kdy byla vyrobena včetně legendárního Virtual Boye!

Podrobné informace naleznete na facebookové pozvánkce RetroHerny.