Na konci týdne jsme si udělali dva retro výlety. V pátek jsme zavítali do Arkádové herny v Červeném Újezdu a v sobotu na Retro hraní pořádané RetroHernou. Že jste o RetroHerně ještě neslyšeli? Určitě slyšeli, ale pokud neviděli, rozhodně doporučujeme kluky a jejich konzole navštívit! Kromě samotné výstavy konzolí od společnosti Nintendo se konalo několik soutěží – lovení kachen v Duck Hunt, souboj Pokémonů ve verzích Red, Blue a Yellow a také nesmělo chybět závodění s postavičkami z Houbového Království na Nintendo 64.

Po příchodu jsme si nejprve osahali všechny vystavené konzole a pročetli jejich popisky (tip pro kluky: Bylo by fajn, kdyby ke každé konzoli bylo mnohem více informací, nejrůznějších zajímavostí ze života konzole apod.). IMG_20160716_122948Asi největším pokladem, který jsme si mohli prohlédnou, bohužel ne vyzkoušet, byl legendární Virtual Boy – jeden z prvních pokusů přinést virtuální realitu do obýváků a pokojíčků našich domovů. Doufám, že až navštívíme RetroHernu příště bude už v provozu. Já osobně jsem se nejvíce těšil na hru svého dětství – Duck Hunt. U téhle hry jsem jako malý proseděl mnoho hodin a mnohokrát jsem si vyslechl škodolibý smích mého psího parťáka. Musím říct, že úplně nerozumím tomu, jak jsem to dokázal hrát jako dítě tak dlouho. Po několika hodinách usilovného míření se zavřeným levým okem jsem měl obrovské potíže s normálním viděním. Hru jsme si s bráchou užili do sytosti, turnaj jsme bohužel nevyhráli. Netušili jsme, že je mezi námi lovec o tolik zkušenější než my. Podobně nechápavý pocit se dostavil také při hraní na přenosných konzolích, které neměly vlastní podsvícení obrazovky. Hra byla za denního světla skoro nehratelná a neumím si představit večerní hraní v posteli, na které jsem teď zvyklý. Když zalovím v paměti, jak jsem každý den smažil Wario Land 3 na svém Game Boy Color, nejde mi to prostě do hlavy. Jako milovník Mario Kart série jsem se připojil k Terce a bráchovi a projeli jsme pár okruhů.

20160716_154413Nakonec jsme počkali na zahájení turnaje v Pokémon Red, Blue a Yellow. Matěj se celou dobu modlil, aby nemusel hrát proti JohnBeakovi, protože o jeho schopnostech slyšel mnoho. Nakonec se spolu střetli hned v prvním kole. Brácha jako trenér začátečník neměl proti zkušenému trenérovi moc šancí, ačkoliv sledovat souboj Gengara a JohnBeakova Facepalma (Exeggutor) byla velká zábava. Bohužel už jsme neměli moc času a museli odejít, přesto jsme si návštěvu hodně užili a zahráli si spousta „starých dobrých“ her, na které s láskou vzpomínáme a rádi se k ním vracíme. Pokud máte rádi staré hry a konzole, určitě RetroHernu navštivte na nejbližší akci. Třeba na pražském Adviku. Kluci také rozjeli na startovači kampaň, ve které se snaží nasbírat finanční podporu, díky které by mohlo toto interaktivní muzeum získat stálé prostory. Určitě se podívejte a pokud máte nějakou tu korunu navíc, neváhejte a přispějte! Bohužel jsem nenafotil mnoho fotek. To málo co mám naleznete v této galerii.