Přátelé, dočkali jsme se. Po zdánlivě nekonečných čtyřech měsících, které uplynuly od představení Switche, si konečně máme možnost osahat nejnovější konzoli od Nintenda. Na ní si navíc můžeme zahrát Zeldu Breath of The Wild, jednu z největších a nejúžasnějších her, kterou kdy Nintendo udělalo. To ovšem neznamená, že se už nemáme na co těšit. V lednu byla totiž vysílána prezentace, v níž Nintendo, ale i další společnosti oznámily své hry pro Switch. Já jsem se proto rozhodl sepsat seznam šesti her, na které se nejvíce těším.

6. Sonic Mania

Tento díl ze série se na rozdíl od jiných (a my všichni moc dobře víme kterých) dílů nesnaží uchvátit zamotaným příběhem, v němž se ani sami tvůrci pořádně nevyznají, ani se nepokouší změnit herní mechaniky od základů. Sonic Mania je dokonalý výlet do doby 16 bitů, Blast Processingu a Segy Mega Drive. Nečekejte však žádný remake. Většina zón je totiž úplně nová a se zajímavými a nevídanými překážkami. K tomu 3 hratelné postavy, lokální multiplayer a exkluzivní možnost hrát kdekoliv a Sonic Mania je must have pro každého milovníka plošinovek. Sonic Mania si budeme moct zahrát ještě letos v létě.


5. Mario Kart 8 Deluxe

Máte doma Mario Kart na Wii U? Že ne? Tak teď máte jedinečnou příležitost! Arkádové závody Mario Kart 8 totiž dostávají novou Deluxe verzi na Switch s exkluzivními novinkami. Můžete si vybrat přes 40 závodníků, z nichž někteří jsou pouze v Deluxe edici, jako například Dry Bones nebo Inklingové ze hry Splatoon. Ve hře je 48 tratí, což je nejvyšší počet v historii série. A jestli zvládnete vyhrát všechny zlaté poháry a stát se mistrem v online multiplayeru, můžete si kdykoliv zahrát zrenovovaný Battle Mode s osmi arénami a pěti módy. Přestože já jakožto majitel původní osmičky stále s koupí váhám, pokud jste nikdy Mario Kart 8 nehráli, neváhejte ani vteřinu. Mario Kart 8 Deluxe vychází už 28. dubna!

4. Yooka-Laylee

Aby můj seznam nebyl složený čistě z her velkých vývojářů, přidávám jednu indie hru. Yooka-Laylee je hra vyvíjená studiem Playtonic, k jehož vzniku se váže velmi zajímavý příběh. Členové tohoto týmu totiž původně pracovali ve studiu Rare, které se proslavilo především svými hrami na Nintendo 64, jako například Banjo-Kazooie, Conker’s Bad Fur Day nebo Perfect Dark. Rare bylo však před lety zakoupeno Microsoftem, který de facto zničil všechny jejich slavné značky. Když se to stalo, hlavní postavy z Rare opustily společnost a vznikl Playtonic. U Yooka-Laylee, jejich momentálního projektu, si dávají za cíl vytvořit duchovního nástupce populární 3D hopsačky. A vypadá to, že se jim to podařilo. Pokud tedy máte tento žánr rádi, doporučuji se na Yooka-Laylee podívat a možná se zamyslet nad koupí. Yooka-Laylee pro Switch by měl vyjít během tohoto roku.

 

3. ARMS

Napadlo vás někdy, jak by bylo úžasné mít megadlouhé ruce na pružinách? Popravdě řečeno, mě také ne. Ale poté, co jsem vyzkoušel ARMS, možná měním názor. ARMS je, stručně řečeno, pohybově ovládaná mlátička. Nečekejte ovšem, že si vystačíte s bezmyšlenkovitým šviháním Joy Conů. Ve hře totiž musíte rozvíjet své strategické schopnosti a promýšlet každý pohyb. Brzy zjistíte, že můžete provádět všelijaké manévry a že můžete využít struktur a vlastností jednotlivých arén. Po každém tréninku paží a mozku se budete moct nechat párkrát rozdrtit v online multiplayeru a poté zjistíte, že se ještě máte hodně co učit. ARMS vychází 16. června 2017.

 

2. Splatoon 2

První díl Splatoonu, který vyšel na Wii U, patřil mezi největší překvapení, které nám Nintendo v posledních letech nadělilo. Již od prvního hraní se mi velmi zamlouval a díky soustavným dávkám nových arén, zbraní a herních módů (zdarma podotýkám) se pro mě Splatoon stal nejhranější hrou na konzoli. Není tedy divu, že mě oznámení druhého dílu velmi potěšilo. Informací k této hře zatím bohužel není mnoho, tedy nevíme nic o herních módech, single playeru, vůbec nám mnoho informací zatím schází. Můžeme však očekávat hromadu barvy, kupu zábavy a neporazitelné Japonce. Splatoon 2 dorazí na pulty obchodů 26. července 2017.

 

1. Super Mario Odyssey

Koho jiného bych mohl dát na první místo, než nejslavnějšího instalatéra herní historie. Díky němu jsem vlastně fanouškem Nintenda a jeho hry patří k mým největším favoritům. Proto by vás nemělo nijak překvapit, že hltám jakoukoliv ukázku nebo jen poznámku, kterou utrousí nějaký vývojář. V podstatě je Odyssey podobný hrám jako Super Mario 64 nebo Sunshine (což je samo o sobě úžasné), jenže má zásadní změnu v příběhu. Samozřejmě, Princezna Peach bude unesena Bowserem, jinak by to nebyl Mario, ovšem rozdíl je v tom, že se Mario bude muset vydat za brány Houbového Království, aby ji našel. Podobně jako u Splatoonu, ani k Mariovi nemáme zatím mnoho informací, a tak nám nezbývá nic jiného, než čekat. Super Mario Odyssey je plánován na letošní zimu.

A co vy? Na které hry pro Nintendo Switch se nejvíce těšíte?