Loni v září jsme vám v recenzi představili hru Kingdom: New Lands. Jedná se o netradiční side-scroller strategii, která nás oslovila strategií i povedeným pixelartem. I přesto, že nás bavila, jsme ale našli několik much, třeba chybějící multiplayer. Druhý díl, zvaný Kingdom: Two Crowns je momentálně v přípravách a některé zdroje naznačují, že bychom se již brzy mohli dozvědět datum vydání i další informace. Pojďme si čekání zkrátit shrnutím informací, které zatím o tomto dílu víme.

Nový mód kampaně

Zatímco v New Lands jste čelili invazím monster, které jste nikdy nemohli úplně zastavit, v Two Crowns nyní bude méně rougue-like kampaň, kde se jich můžete zbavit nadobro. Každá nová oblast, kterou navštívíte, se stane součástí vašeho království. Budete se moct vrátit do známých částí své říše, dokonce budete muset, abyste kampaň dokončili, protože během vaší nepřítomnosti může dojít k poškození a opotřebování vašich obranných sil. Roční období se budou správně střídat, takže nekonečná zima tu nehrozí, po ní přijde jaro. Pokud ztratíte korunu, váš dědic přijde do království, které ohlodal zub času podobně, jako byste se vrátili do jednoho z vašich dřívějších království po dlouhé době. Rogue-like prvky ale úplně nevymizí – každá jednotlivá část je při jejím hraní oddělená od ostatních, je tu dokonce i něco podobného Skull Islandu z bezplatného DLC a mnohé další se speciálními pravidly (třeba žádné sochy).

Co-op půjde hrát Online, Lokálně, Ad-Hoc a Drop-In/Drop-Out

Hráči budou moct navštívit království svých přátel přes síť nebo na jedné konzoli aby jim pomohli stavět obranu nebo je vytrollili vykácením všech stromů. Co-op bude fungovat na bázi drop-in drop-out, což znamená, že k hostujícímu hráči se mohou jeho přátelé kdykoliv připojit/odpojit, aniž by tím narušili jeho herní zážitek.

Doba železná

Konečně půjde vývoj dál a po době kamenné bude možné dostat se do doby železné. To umožní silnější obranu, více upgradů a také speciální vybavení potřebné k permanentnímu vyhlazení příšer, a mnohé další vychytávky.

Přibyde i nová jednotka – kopiníci. Tito vojáci vám pomohou vyřešit situace, kdy se příliš mnoho příše opírá do vaší zdi. jen se podívejte, jak jim to sluší.

Nešetřilo se ani na ohni, zatím o možnostech jeho využití nemáme příliš mnoho informací.

Nové Artworky

Čeho si cením, je snaha vývojářů dostatečně hru odlišit od předchozích dílů. Two Crowns dostane přepracovaný vizuální kabátek, od pozadí, přes vegetaci až po samotné monarchy. Na obrázcích níže si můžete prohlédnout některé pracovní verze nových vizuálů.

Objeví se i nová zvířata, na kterých budou moct vládcové jezdit. Je libo.. ještěra???

Vychází letos

Víme, že hra vyjde během letoška na prakticky všechny platformy, na mobilní telefony ale později, než na konzole a PC. Bližší informace o vydání se, doufáme, již brzy dozvíme na E3.

Zdroj