Emily_RogersInvestigativní novinářka Emily Rogers na svém blogu píše, že Nintendo NX nebude používat x86 architekturu jako současná generace konzolí. Ti, kteří očekávají, že Nintendo NX bude na úrovní PlayStation NEO bude zklamán, výkon totiž má být srovnatelný s Xbox One.

 

Po rozhovoru se sedmi různými lidmi tento týden, mohu s jistotou říci, že je to pravda. NX nepoužívá x86 architekturu jako PlayStation 4 a Xbox One. NX má zvláštní, zakázkové čipy a celkový design hardwaru je velmi moderní. Tyto čipy jsou špičkové, protože jsou velmi moderní, ale moderní čipy nemusí nutně znamenat, že se Nintendo snaží vytvořit nejsilnější hardware na trhu. Kromě toho nějaké zvěsti o použití  „Polaris čipů“ a „Polaris architektury“ jsou šílené.

Pokud jde o hrubou sílu, četné zdroje říkají, že NX je mnohem blíže k Xbox One než PlayStation 4. Každý, kdo tvrdí, že NX bude mít dvakrát takovou sílu jak PS4 GPU, bude zklamán. Na základě toho co jsem slyšela nevěřím že NX budou přímo konkurovat PS4 (neo) co se síly týče.

K dispozici bude spousta debat o NX specifikacích, protože nebude jednoduché přímo porovnávat dvě jablka (s architekturou x86) a pomeranč (který nepoužívá x86). Všechno co jsem ale (zatím) slyšela naznačuje, že NX výkonem neohrozí žádnou konzoli ze současné generace … kromě Wii U.