Prezident Nintenda  Tatsumi Kimishima opět promluvil o zpětné (ne)kompatibilitě her z Wii U a 3DS . Ovšem dobrou zprávou by mohla být možnost použít starší hardware.

Switch není zpětně kompatibilní s hrami vyvinutými pro jiné systémy, a není v současné době kompatibilní s ovladači určenými pro jiné systémy. Podporu pro určité ovladače lze uvažovat s budoucími aktualizacemi.

O kompatibilitě s ovladači z Wii U či dokonce Wii se už na internetu objevilo pár článků a začíná se o této funkci docela často mluvit. “Fíčura” kterou by ocenil nejeden Nintendo hráč. Alespoň by si tímto N trochu u některých hráčů vylepšilo image. Na některé totiž hlavně s příchodem Switche působí dojmem udělat z hráčů dojné kravičky na penízky. Otázkou zůstává, kolik hráčů vydrží čekat na onu aktualizaci, a nekoupí si raději ovladač nový.

Na otázku, zda Switch přijde i s porty her z Wii U, Kimishima řekl:

V některých případech, hry z minulých systémů mohou být znovu vydány pro systém Nintendo Switch, buď jako vylepšené nebo původní verze.

Jediná šance tedy bude si svoji oblíbenou hru zřejmě zakoupit znovu. S touto politikou nesouhlasí značná část hráčů. Nač si stejnou hru kupovat dvakrát a hlavně za stejné peníze? Typickým příkladem je Mario Kart 8, kdy Nintendo vzalo původní hru z Wi U, přidalo nové postavy, itemy a “zbrusu nová” hra Mario Kart 8 Deluxe je na světě. Loňský leden se spekulovalo i o portu Smash Bros., ale od té doby nepřišla žádná informace, která by tento rumour potvrzovala.

Zdroj