Nintendo Switch má na rozdíl od tabletů svůj vlastní ventilátor. V takto malých zařízeních se drobné ventilátory dost často zanášejí prachem a jsou i dost hlučné a jde i o potencionální zdroj problémů. I proto výrobci raději přistupují k pasivnímu chlazení. Nebude se tedy takové zařízení časem zahřívat až příliš? Jde přeci jen o herní stroj, a při mnohých náročnějších hrách, ke kterým můžeme bezesporu počítat i největší Linkovo dobrodružství, by mohlo vznikat až příliš zbytkového tepla. Hra na rozžhaveném zařízení by nebyla nijak zvlášť příjemná. Nehledě na zkrácení životnosti komponent přístroje, včetně baterie.

Na právě proběhnuvším Switch Eventu ve Švédsku, uživatel webu Imgur, throwmeawaywouldyoukindly (no jo, já si to jméno nevymyslel) zachytil konzoli Switch termokamerou, na které je právě patrné, jak moc a ve kterých částech se nová konzole hřeje.

Nintendo Switch Event Sweden 20170204


Na obrázcích si můžete všimnout zahřívaných částí, při různých hrách jako jsou například Mario Kart 8 Deluxe, Snipperclipps či Splatoon 2. The Legend of Zelda chybí. Průměrná teplota se pohybuje okolo 22°C, což není žádná hrůza. Místy teplota ovšem dosáhla maxima přes 30°C, hlavně na pravé straně přístroje, kde se nachází CPU a GPU. Tyto teploty ovšem v žádném případě neohrozí vnitřní komponenty systému. Součástky bývají konstruované na mnohem vyšší teploty a jediným problémem tak může být vaše zpocená pravá dlaň při hraní na cestách.