Budoucnost je nadosah. Daedalic Entertainment oznamuje vydání futuristického thrilleru State of Mind, který vyjde 15. srpna na konzole Nintendo Switch, Playstation 4, Xbox One a také na platformě Steam pro PC, Mac a Linux.

State of Mind je vyvinutá v Unreal Engine a vezme nás do Berlína v roce 2048. Hráč se ujme role Richarda Nolana, novináře, jehož život se začíná rozpadat. Jeho manželka a děti zmizely a jeho vzpomínky se vytrácejí.

State of Mind se může pochlubit unikátním vizuálním stylem s nízkým počtem polygonů navrženým tak, aby reprezentoval roztříštěnou povahu Richardova světa, stejně jako dalších několika hratelných postav, a přibližně 15 hodinami podmanivého herního času.

Svět je na pokraji zániku. Nedostatek zásob, znečistěný vzduch a voda, kriminalita na vzestupu a nekontrolované války zanechaly populaci ve zklamání a oddělené od reality. Drony a humanoidní roboti nahradili lidstvo ve veřejném sektoru; vše je propojené a dohled se stal všudypřítomným.

Je na Richardovi, aby zjistil, co se děje, a to jak v jeho vlastním životě, tak ve světě okolo něj. Je to vyšetřování, které ho přibližuje k novému a údajně perfektnímu virtuálnímu světu „City 5“, do kterého se pohrouží stále více a více deprimovaných lidí. Co se stane, když zjistí, že jeho reálný život je nějakým způsobem propojený s neznámým cizincem, který žije v těchto dnech novým virtuálním životem?

„State of Mind je hra o transhumanismu and its all-in bet on the future“ vysvětluje autor hry, Martin Ganteföhr. „Nicméně není to hra o technologiích zítřka, ale o lidech zítřka. V centru tohoto vyprávění je separace a opětovné sjednocení. Co se stane, jestliže budoucnost vytvoří trhliny mezi tělem a myslí? Mezi realitou a umělým světem? Mezi biologickým a virtuálním egem?“

Hlavním hrdinou je Richard Nolan, jeden z mála novinářů, kteří otevřeně kritizují tento vývoj. Když se probudí po výbuchu v nemocnici a zjistí, že jeho žena a syn záhadně zmizeli, uvědomí si, že on a jeho rodina se stali něčím větším než jen náhodnými diváky v bouři soupeřících myšlenek týkajících se spásy lidstva mezi dystopickou realitou a digitální utopií. Místo toho se nacházejí přímo uprostřed.

Ganteföhr dodává: „State of Mind nakládá s myšlenkou vytvořit něco zcela nového z úlomků. Richard, náš hlavní hrdina, musí změnit svůj život. Musí vydržet sociální, technologické a také odloučení velmi osobní povahy. Motiv úlomků, jasně viditelný v klíčových vizuálech a stylu, přesahuje celou hru. Je zakotven ve struktuře vyprávění, vizuálech, v konceptech hlavních postav, a dokonce i v mechanice ‚Reconstruction‘.“

Klíčové prvky hry State of Mind:

·         Nahlednutí do znepokojující vize blízké budoucnosti.

·         Vnoření se do mnohavrstvého sci-fi thrilleru, kde se proplétá dystopická realita a digitální utopie.

·         Odhalení globální spiknutí ve společnosti, kde jsou všudypřítomny digitální technologie, dohled a transhumanismus.

·         Prozkoumání světa s bohatým a unikátním vizuálním stylem kombinujícím prostředí s postavami složenými z nízkého počtu polygonů.

·         Vnoření se do role novináře Richarda Nolana, stejně jako dalších pěti postav.

·         Používání zručnosti, dedukčních dovedností a výzkumu, pro rekonstrukci Richardovi minulosti.

State of Mind je nyní k předobjednání na platformě Steam a GOG.
Doporučená maloobchodní cena verze pro PC, Mac a Linux je 29,99 Euro/USD a 39,99 Euro/USD pro konzolové verze.