Svět Yo-Kai Watch se šíří jako lavina a po Japonsku si fenomén oblíbili děti a dospělí v Americe, Evropě a nebo třeba v Austrálii. První díl u nás sice vyšel až v roce 2016, na východě si seriálů a her užívají už od roku 2013. V sérii vzniklo několik dalších pokračování, spin-offů, mobilních her a také seriálů, nejnovější díl Yo-Kai Watch 4 vyšel v Japonsku před pár týdny a zbořil tamní rekordy v prodejích videoher. Zároveň také šlo o první díl, který místo ze zařízení z rodiny Nintendo 3DS zamířil na Nintendo Switch. A zdá se nebude posledním.

Level-5, společnost stojící za vývojem titulů, skrze svoji virtuální YouTbe sérii potvrdila vydání remaku prvního dílu Yo-Kai Watch na Nintendo Switch. Hra by měla dorazit 20. září 2019 po boku Nintendo Switch Lite a The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Další informace nejsou k datu psaní článku známy.

A když už jsme se bavili o tom posledním díle z hlavní série, Level-5 na konferenci během Anime Expo zodpovědělo otázku, na jejíž odpověď čeká spoustu nadšených fanoušků – dočkáme se Yo-Kai Watch 4 i na západě (v Americe a v Evropě)? Vývojáři oznámili, že je to v plánu, ale hra dorazí až se ve zmíněných zemích odvysílají řady seriálu, na který nejnovější přírůstek přímo navazuje. Zda to bude letos nebo příští rok, není jasné.

Zdroj, zdroj