Od včerejška si mohou majitelé hry Super Mario Maker pro konzoli Wii U díky novému zdarma stažitelnému updatu užívat nové předměty, herní módy a funkce, které z tohoto všeobecně oceňovaného titulu udělají zase o něco zábavnější a kreativnější místo pro fanoušky Super Mario Bros. série z celého světa.

První důležitou novinkou je klíč ze hry Super Mario World pro konzoli Super NES. Stačí ho sebrat a následně s ním odemknout další nový předmět, kterým jsou (zcela nečekaně) zamčené dveře, čímž hráči získají přístup do další části úrovně. Stačí zaklepat P Switchem čiobyčejnými dveřmi a následně vytvořit zcela nové záludné úrovně. Klíč lze ale dokonce vložit do vybraných nepřátel a připravit tím do svých úrovní povinné souboje s bossy.

Klasická mince se zase po zaklepání při vytváření nové úrovně změní v takzvanou Pink Coin. Po sesbírání všech těchto mincí v úrovni pak hráči získají klíč. Kombinací těchto tří nových prvků bude možné vytvořit zcela nové úrovně v čele se skutečnými hlavolamy.

Průchod skrze jednotlivé úrovně bude nově možné znepříjemnit Spike Pillarem původně představeným ve hře Super Mario World. Tento obří ostnatý pilíř bude sjíždět ze své základny a vznikne zaklepáním s Thwompem při vytváření nové úrovně.

Hráči toužící po skutečné výzvě pak mají štěstí, protože do 100 Mario Challenge módů nově přibyla nová Super Expert obtížnost. Tahle výzva spojí dohromady náhodné úrovně, které byly zařazeny právě do kategorie Super Expert. Dokončením 100 Mario Challenge módu na tuto obtížnost si pak hráči zpřístupní pětici nových mystery Mushroom kostýmů, stejně jako další tři za dokončení módu na obtížnost Normal a čtyři na obtížnost Expert.

Novinky se ale netýkají pouze samotné hry. Změn se dočkají také webové stránky Super Mario Maker Bookmark, které nově hráčům umožní zobrazit si také ty nejlepší Super Mario V nedávné době zároveň došlo k přidání dalších nových Mystery Mushroom kostýmů do hry, a to včetně vždy chytrého a někdy potrhlého Professora E.Gadd z Luigi’s Mansion série a fanoušci Daisy se mohou pustit do Adventures in Sarasaland Event úrovně a zároveň získat její kostým. Event Course jsou ale pravidelně aktualizovány o nové úrovně, takže hráči se určitě mohou do budoucna těšit také na další unikátní kostýmy a dobrodružství.

Super Mario Maker se může k 27. lednu tohoto roku pochlubit ohromujícím počtem 6,2 milionu hráči vytvořených úrovní, které už se dočkaly více než 400 milionů návštěv.

Tisková zpráva, ConQuest Entertainment