Proč Mega Man? Jistě, hromada hráčů si dnes řekne „je to strašný.“ Ano, to tedy je. V dobách, kdy se na Mega Manovi pracovalo, se museli vývojáři Capcomu snažit, aby vznikl titul s určitou obtížností a obsahem, který byl však omezený pamětí a výkonem konzole. V roce 1987 tedy vyšel Mega Man na NES a z naprosto neznámé postavy se brzo stal hit, který má do dnes již přes 18 pokračování.

m3

V dnešní době nezajímavá skákačka s mizernou grafikou, ALE obrovskou hratelností. Mega Man prostě chyby neodpouští a obtížnost je nastavena na tak vysokou úroveň, že na první spuštění nebudete schopni projít ani prvních pár obrazovek.

V novince Mega Man Legacy Collection jde ale vedle šesti dílů Mega Mana o další možnost hraní v podobě výzev. Ty jsou sekvencemi z her a musíte je splnit do určitého časového limitu.V Capcomu nešetřili začínající hráče a ve speciálních výzvách, které otevřete pomocí amiibo Megamana, ani hráčeprofi.

m4

Do Mega Man Legacy Collection dále v Capcomu nacpali veliké množství bonusů v podobě artworků a skutečných scanů jak obalů, tak i samotných her a dokonce i hudební přehrávač, díky kterému si můžete vychutnat nadčasovou 8bitovou hudbu, která Vás provází celou hrou a věřte, že si jí zamilujete.

U všech verzí Mega Mana jde o jednu jedinou věc a to zachránit svět od nadvlády zlých robotů, popřípadě odvrátit její hrozbu. Na začátku je třeba porazit jednoho z robotů a od něj získat zbraň. Samozřejmě, cesta k němu není jednoduchá a vylámete si při ní zuby snad na každém kroku. Avšak po zdolání všech základních robotů se Vám v inventáři objeví dostatek zbraní pro další postup,ve kterém samozřejmě přituhne.

m2

V dnešní době je hra s takovou obtížností pomalu zázrakem. Dnes se bohužel vše strašně zjednodušuje a HC hráči trpí. Patřite-li k nim, nebo si to alespoň myslíte, je Mega Man Legacy Collection povinností  pro vstup do Hard Core Clubu hráčů, kde za zdoláním každého bosse budete odměněni neskutečným návalem adrenalinu.

m1

A pamatujte, čtyři z pěti hráčů Mega Man Legacy Collection doporučují ke konzoli šňůrku!!!

PS: Ten pátej doporučuje šňůrky dvě!!!