Toto je žebříček pěti nejoblíbenějších her ze série The Legend of Zelda.  Teď očekávám novou Zeldu pro Wii U a myslím, že se zařadí mezi tyto.  Zatím jsem se nedostal k Ocarina of Time a Major’s Mask, které jsou považovány za nejlepší. Jaké jsou Vaše nejoblíbenější Zelda hry napište do komentářů.

Skyward Sword

Skyward Sword byla první Zelda hra, kterou jsem kdy hrál. Dostal jsem od Ježíška limitovanou verzi se zlatým ovladačem a soundtrackem. No radost byla veliká, to si umíte představit. Co si už ale nedokážete představit bylo to, jak jsem skákal jako úplný idiot po pokoji a šermoval wii remotem nasazeným v nástavci meče a křičel jako šílenec, když se něco nepovedlo. Myslím také, že se v době, kdy jsem hrál tento díl zvedl v IKEA prodej lamp, protože jsem při provádění Skyward Strike (útok, kdy jste museli namířit meč proti stropu/obloze a nabýt ho tak magickou silou) několikrát protrhl papírový lustr. Kromě nové mechaniky šermu mě zaujala grafická stránka hry, která se inspirovala impresionistickými stylem malby. Pokud máte rádi kardio trénink rozhodně doporučuji, věřte, že Vás to máchání pěkně unaví.

Spirit Tracks

Každý rád jezdí vlakem, to mi nevymluvíte. Vezete se rychle po trati posloucháte oblíbenou hudbu, sledujete za oknem rychle ubýhající krajinu a nemusíte se mačkat na jednom míste jako v autobuse. Dobře, české vlaky nejsou úplný luxus, ale také mají svoje kouzlo. Teď si ale představte, že můžete jezdit s rychlou mašinkou krásnou přírodou a ještě u toho zachraňovat svět! Jezdit mašinkou a zachraňovat svět! No nezní to úžasně? A teď si ještě představte, že si můžete upravovat vzhled mašiny a vagónů. Také s vámi cestuje duch princezny, která přišla o své tělo. Krásná hra. A víte, kde se hraje nejlépe? V rychlíků směr Praha – Brno přes Havlíčkův Brod. 😉

Wind Waker HD

Tento díl jsem také dostal od Ježíška, rád mi nosí pod stromeček nové díly Zeldy. Hru jsem vlastně ještě ani nedohrál a patří k mým nejoblíbenějším. Mám rád celshadingovou grafiku a Toon Linka. Už od prvního spuštění mě okouzlilo prostředí, ty krásné kombinace zářivých barev a obrovské moře, loď a hůlka, kterou ovládáte vítr. Máte vše potřebné pro parádní dobrodružství. Jestli rádi posíláte vzkazy v lahvi, tady se můžete vyřádit. Díky propojení s Miiverse můžete kreslit nebo psát dopisy, nacpat je do lahve a tu potom mrsknout do vody.

Twilight Princess

Než jsem ji dohrál uběhly dva roky. Jednou jsem ji hrál intenzivně, pak jsem si dal pauzu na několik měsíců a takhle pořád dokola. Zasekl jsem se také na tom, že jsem nezatáhl za páku, která otevírala dveře dál, ale já si vsugeroval, že už jsem za ní tahal. No co vám budu povídat, týden jsem se nehnul dál, nervy moje… Tahle Zelda je dost jiná, než ostatní díly. Temná atmosféra je cítit všude, ať už je to grafický styl nebo hudba, která je v noci vážně strašidelná. Na hře se mi moc líbily dopravní prostředky. Vrátila se Epona a také jste se mohli proměnit do vlka. Dvě zvířata v jedné hře. Na jednom jste jezdili a druhým jste vlastně byli sami. Nejoblíbenějším prvkem v téhle hře byly ovšem velmi velmi velmi těžké boty vyrobené z velmi velmi velmi těžkého železí. Občas jste je využili ve vodě, aby jste se dostali na dno a když už jste tam byli a moc Vás tížily, tak jste je prostě sundali a dali do batohu a problém byl vyřešen…

Triforce Heroes

Poslední Zelda, kterou jsem si koupil a hraji. Hra má skvělou mechaniku, kterou můžete znát už z Four Sword. Tentokrát je ale zápletka docela bizár. Jdete nasazovat krk kvůli princezně, kterou zaklela čarodejnice, protože se jí zdálo, že je princezna nějak moc šik. Poslala ji krabici s latexovým úborem v barvě omáčky, kterou jste baštili někdy na základní škole, ve kterém princezna vypadá jako ženská verze Gluma z Pána Prstenů. A co víc, nejste na to sám, vezmete si na pomoc další dva kumpány. Teda ve skutečnosti můžete jít sám, ale jak se říká, ve třech se to lépe táhne. Ve dvou to totiž nejde…  Bez legrace, hra jako kooperační multiplayerovka je boží, má skvělý systém komunikace, má skvělou schopnost vyvolat ve vás pocit naprostého zoufalství a bezmoci, když se snažíte vysvětlit parťákovi co chcete udělat a on to nechápe. Pokud jste nehráli Four Sword a chcete trochu jinou Zeldu, neváhejte a Triforce Heroes si rychle kupte!