Další 3DSková zvířátka?

V roce 2013 vyšel další díl hry Animal Crossing s podtitulem New Leaf. Později Nintendo oznámilo vydání aplikace Animal Crossing Plaza pro domácí konzoli. V této aplikaci jste nemohli moc udělat, bylo to náměstí kam se shromáždila různá zvířátka, mohli jste si tu vyplnit anketu popularity, uložit fotky z 3DS hry nebo přidat příspěvky na miiverse. Pokud jste si aplikaci z nějakého důvodu oblíbili nebo ji používali, čekala Vás nemilá zpráva. Na začátku roku 2015 se na miiverse objevil příspěvek, který oznamoval ukončení podpory AC Plaza. Mnoho hráčů tuto zprávu okomentovalo jako předzvěst nové hry z “Lesa Zvířátek” pro konzoli Wii U .

Jak se nám blížil každoroční veletrh her a elektroniky E3, objevilo se na internetu mnoho spekulací a úniků informací ještě před oficiálním oznámením. Jedním takovým únikem byla i fotografie zobrazující sadu osmi amiibo figurek s motivy zvířátek z Animal Crossing. Po zveřejnění  této fotografie již nikdo nemohl pochybovat. Animal Crossing for Wii U je tu! Také jste si to mysleli? Také jste na to čekali?  

Nintendo představuje

Animal Crossing amiibo Festival, ano deskovou hru. O této hře si můžete přečíst v reportu. Naše očekávání nebyla naplněna, nicméně rozmrzení bylo odlehčeno představením dalšího dílu pro přenosné konzole 3DS. Myslím, že to nečekal nikdo z nás.  Nový titul s názvem Happy Home Designer nebyl nástupcem populárního New Leaf, ale spinoffem. V této hře nejste obyvatelem městečka ani starostou, který buduje komunitu, ale stáváte se zaměstnancem v realitní kanceláři, kterou vlastní vydřiduch Tom Nook a jak už správně tušíte, v této hře se bude navrhovat, stavět a možná i bourat.

Zvířátka nemají kde bydlet

Po uvedení a seznámení se všemi Vašimi kolegy, které už dobře znáte (Isabella, Digby, Lyle…) dostanete Vaši první zakázku od mentorky Lottie. V této chvíli se dostáváte k hlavnímu obsahu hry, ke stavění. Pokud jste při přestavbě domečku v New Leaf proklínali tvůrce, zde budete až na pár drobností nadšeni. Tvorba domečků funguje na drag-and-drop systému. Po výběru fasády začínáte budovat samotný interiér domečku podle vlastní fantazie nebo zadání klienta. Na spodní obrazovce konzole se nachází půdorys bytu a paleta nástrojů, které máte k dispozici. Dále potom na vrchní části dotykové obrazovky najdete záložky se samotným nábytkem, vybavením a vším dalším co Vás jen napadne ve spojitosti s bytovým designem. Pomocí stylusu vyberete nábytek a ten umístíte do prostoru bytu. K těmto záložkám mám jednu z výhrad a tou je problém s orientací. Některé piktogramy, které najdete na záložkách jsou dost matoucí a i po několika hodinách hraní procházím všechny, abych našel jeden konkrétní předmět. Na začátku hry je ovšem jak paleta nástrojů, tak vybavení omezené a zpřístupňuje se Vám postupně. Jednou z monžostí, jak získat nové nástroje nebo předměty je studium designerské příčky, která se nachází na Vašem pracovním stole. Každá lekce, Vás naučí něco nového, ale nebude to zadarmo, kromě pomyslného času, kterého strávíte studiem, musíte ještě za otevření lekce zaplatit. Platidlo je v tomto případě herní měna konzole. Po absolvování všech lekcí se stáváte plnohodnotným designerem a můžete se pustit do práce na plné obrátky.

Příběh není

Stejně jako v New Leaf zde nenajdete žádný příběh. Za dějovou linku lze považovat budování městečka ve kterém se nachází i Vaše kancelář. Postupně Vám Isabella zpřístupňuje a nabízí projekty na předělání školy, restaurace, obchodu a mnoha dalších budov.  Jak městečko pod Vaši rukou vzkvétá, na náměstí se shromaždují nová a nová zvířátka, která si přejí nový dům a Vy jako již zkušený designer vyhovíte každému.

Pokud by se Vám zdálo, že nemáte žádnou práci, můžete si do hry přivolat nové klienty pomocí amiibo telefonu, který se nachází uprostřed kanceláře. Přiložením amiibo figurky nebo kartičky s příslušným zvířátkem ke konzoli new 3DS nebo NFS čtěčce pro 3DS získáte novou zakázku a stavíte znovu. Díky amiibo kartičkám, kterých je v této chvíi 200 a v nejbližší době vyjde dalších 100 nových karet máte o zábavu postaráno na dlouhou dobu.

Hledání inspirací

Každý správný designer by se měl neustále učit novým věcem a také sbírat nové nápady. Proto byla vytvořena síť Happy Home Network, kam můžete nahrát fotky Vašich nejlepších návrhů a sbírat hodnocení od dalších designerů z celého světa a také se inspirovat od ostatních. V rámci této sítě pořádá Nintendo různé speciální návrhářské soutěže, které mají speciální téma. V každé takové soutěži můžete získat nové předměty, které se vážou ke zvolenému tématu.  Hra je také propojena s miiverse, takže lze sdílet obázky i na této síti.

Závěrečný verdikt

Myslím, že jsem popsal všechny stěžejní body celé hry a nezbývá než udělat záverečné hodnocení. Vzhledem k jednostrannému zaměření hra nesedne každému. Jsteli fanoušek série Animal Crossing, jste kreativní člověk a rád tvoříte, strávíte mnoho hodin nakupováním v IKEA nebo jste jen mladý hráč, je Happy Home Designer určitě pro Vás. V případě, že nespadáte ani do jedné kategorie hra pro Vás nejspíš vhodná nebude. Pokud hru srovnáme s New Leaf mohlo by se zdát, že jde o nedokončený nový díl série, nicméně pohodlný systém stavění, bohatá nabídka předmětů, možnosti sdílení designů, tematické soutěže a podpora amiibo karet dělá z Happy Home Designer komplexní titul, který Vás dokáže zabavit na mnoho hodin.

Kategorie Simulace, Stavitelská Hodnocení
Počet hráčů 1
4/5
Vývojář Nintendo EAD
Vydavatel Nintendo
Jazyk Angličtina
Cena 999 Kč
Dostupnost Nintendo eShop, NintendoShop.cz PEGI_3
Datum vydání Vydáno