ASK NBase #2: Před oponou, za oponou

Za více než tři roky existence NBase nám bylo položeno poměrně dost otázek. Samozřejmě odpovědi nejsou (obvykle) žádné tajemství. A tak jsme se rozhodli s odpověďmi podělit v rámci přiblížení se k vám, jakožto našim čtenářům. Kromě otázek, které jsme posbírali už dříve, bychom rádi odpovídali i na vaše čerstvé dotazy. Zajímá vás, jak to funguje v redakci, jaké jsou naše top hry nebo kolik hodin týdně hrajeme a na čem všem? Využijte formuláře níže pro odeslání dotazu. Pokusíme se na ně odpovědět co možná nejupřímněji.

Jak a proč vlastně NBase.cz vzniklo?

Nápad na zrození portálu, který by sdružoval českou a slovenskou Nintendo komunitu, se objevil v hlavě Lukášovi v roce 2014. Nejprve jsme nad tím přemýšleli pragmaticky, ale zároveň jsme si chtěli nechat otevřenou hlavu a mít prostor pro vyjádření vlastních názorů a připomínek. Začali jsme tedy na téhle webové platformě pracovat a koncem roku 2015 jsme spustili původní, ještě neveřejnou verzi. Oficiálně jsme s kůží vyšli na trh 11. ledna 2016 a naším hlavním poselstvím bylo, že jsme tu pro fanoušky a fanoušci pro nás, zkrátka jsme nechtěli být žádné tuctové médium. Zpočátku jsme měli mnoho nápadů a experimentovali jsme s funkcemi, než se nám podařilo web ustálit v podobě v jaké ho vidíte dnes, ale vůbec to neznamená, že pro vás nechystáme zase něco nového.

Můžu vás nějak podpořit, i když třeba neumím psát nebo streamovat apod.?

Určitě, základní filozofie webu, tedy – jsme tu pro fanoušky a fanoušci pro nás – stále platí. Pokud tedy chcete o něčem napsat, ale vůbec to neumíte, můžete nám alespoň poslat e-mailem tip na článek. Případně nám ho můžete dokonce napsaný poslat a my ho případně upravíme a zveřejníme. V minulosti jsme zkoušeli i experimentovat s videi, ale poté, co jsme přišli o studio, náš YouTube kanál vychladl mnohem rychleji než kotlík čarodějnice. Pokoušíme ale přijít s možnostmi, jak videa zpět zařadit, takže se nám momentálně hodí jakákoliv pomoc.

S kým spolupracujete?

Bez řádné podpory bychom tenhle web neudrželi. Hlavními partnery jsou v České republice firmy ConQuest entertainment, Playman a společnost Cenega. ConQuest entertainment je oficiálním českým distributorem pro produkty společnosti Nintendo a od jejich PR získáváme hry na recenze a ceny do soutěží. Společnost Playman na trhu působí už přes dvacet let a je distributorem her od společnosti Ubisoft. Cenega je českou pobočkou polské distributorské firmy, která k nám distribuuje tituly od SEGA, Bandai Namco, 2K Games, Warner Bros. Interactive a dalších. Dále pak spolupracujeme s mnoha zahraničními studii a indie studii, od kterých získáváme hry na recenze, do soutěží a můžeme se s nimi vídat na mezinárodních akcích a sdílet s nimi nadšení o nových titulech.

Hrajete i na něčem jiném než na Nintendo?

I když píšeme jen o Nintendo, neznamená to, že jsme výhradně zaměřený pouze na tuto japonskou společnost. Já osobně žádné jiné konzole kromě Nintendo nevlastním, ale ještě stále hraju na počítači. Pokud můžu mluvit o některých členech redakce, tak Lukáš střídá Nintendo Switch s Xbox One, Liniik paří na počítači a yesbook, protože sbírá snad všechny konzole světa, hraje na téměř všem.

Co vás motivuje psát?

Web jsme zakládali jako fanoušci, a proto je na prvním místě samozřejmě nadšení do psaní. Mnoho z nás si tím navíc posiluje své psací dovednosti, které potom využívá v reálném zaměstnání, takže jde o jakousi možnost seberealizace.

Proč vám chybí některé důležité novinky nebo články?

Tahle otázka tak trochu souvisí s otázkou předchozí. Sice jsme původně začali psát jako nadšení fanoušci a většině z nás přetrvává nadšení i dodnes, je ale třeba zdůraznit, že všichni máme mimo web i plné zaměstnání. Když jsme několik hodin denně v práci a po ní přijdeme domů, začínáme teprve doplňovat články a díky tomu dochází ke zpoždění nebo dokonce k opomenutí obsahu. I přestože se snažíme vše důležité doplnit, někdy nám prostě něco unikne. Protože je web nevýdělečný, nedokážeme mu bohužel věnovat 100% pozornost, i když bychom ale chtěli. Vlastně ani nevíme, jestli je to na československé Nintendo scéně možné.

Jak se můžu stát členem nebo externím členem redakce?

Nintendo Switch je momentálně na videoherním vzestupu, od vydání konzole v roce 2017 se prodalo přes 36 milionů kusů a herní knihovna každým dnem roste. Abychom dokázali pokrýt co nejvíce témat, hledáme nové členy nebo externí členy do redakce. Náplní redaktora je příprava obsahu na web formou různých novinek a článků nebo recenzování her. Nečekáme, že webu budete věnovat desítku hodin denně, hledáme však někoho, komu nevadí trochu pravidelného psaní nebo by chtěl recenzovat. Protože web je nevýdělečný, zdůrazňuji, že jedinou odměnou za psaní nebo recenzování jsou hry zdarma (často i dříve před vydáním), dobrý pocit z toho, že si vaše články mohou přečíst lidi na internetu a také zlepšování schopností a dovedností. Někdy se také podaří získat nějaký herní merchandise a možností je i účast na herních festivalech typu gamescom nebo post E3. Pokud chcete získat více informací nebo vás tohle zaujalo, napište nám na info@nbase.cz a domluvíme se.


Na vaše dotazy odpovídal Bramatton.

  • Věk: 24 let
  • Pozice v NBase: Šéfredaktor/PR Manager
  • Oblíbené žánry: RPG, Simulátory, Adventury
  • Na čem všem hraje: PC (zřídka), Switch, N3DS
  • V NBase působí od samotného začátku
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
23
Share