Druhé Vánoce aneb Animal Crossing update 2.0!

Tak co říkáte na poslední Nintendo Direct věnovaný Animal Crossing? Já ho shlédla jedním dechem a ještě jsem se z něj pořádně nevzpamatovala. Hráči čekali na Brewstera a jeho kavárnu jako na druhý příchod Ježíše, takže když byl oficiálně ohlášen, lidé začali oprašovat své konzole. Mnohé však překvapilo zjištění, že vlastně tolik vyprošená kavárna patřila mezi ty „slabší“ novinky z celého Nintedo Directu. Na co se tedy můžeme těšit? Pojďme si to vše shrnout!

Čaj nebo kávu?

Holub Brewster a jeho kavárna se poprvé objevili v Animal Crossing: Wild World, kde bylo možné, nečekaně, si objednat různé druhy kávy. Čas od času se tam dalo narazit na nějakou nehratelnou postavu, která vám prozradila něco o sobě nebo o svém životě, a každou sobotu po osmé večer tam K.K. Slider měl koncert. V Animal Crossing: New Horizons se kavárna bude nacházet v muzeu, kde si kávu budete moct vychutnat nejen sami, ale i s přáteli, nebo s nehratelnými postavami vašeho výběru, které budete moct pozvat pomocí Amiibo kartiček.

Ano, kapitáne!

Kapp’n je želví postava, kterou jsme v různých Animal Crossing hrách mohli zaznamenat jako lodního kapitána, taxikáře nebo řidiče autobusu. Jakou roli bude vykonávat v New Horizons? Stejnou jako Orwille a Wilbur – dostat nás na Mystery Island. Kapp’n je tělem i duší námořník, takže se na náhodné ostrovy dostaneme tentokrát na lodi, a při plavbě se budeme moct kochat jeho pěveckými výkony. Nicméně hlavní rozdíl bude v tom, že na ostrovech nás bude čekat nejen úplně nové rostlinstvo, ale i kolikrát jiné roční období, nebo jiná denní doba!

A teď řekněte sýýýýýýýýýýr!

Hráčům chyběl nejen Brewster, ale i kadeřnice Harriet, věštkyně Katrina nebo bývalý starosta Tortimer. Kam je ale dát? Spoustu lidí přece na ostrově nemá místo, jelikož s novými stavbami nepočítali. Přece tu musí být nějaké řešení… Mimochodem, už jste se byli letos vyfotit? No samozřejmě! Harvův ostrov! Za jeho domkem na palouku by se chtělo usadit několik nehratelných postav, mezi které patří nejen výše zmínění, ale i například Saharah se svými koberci nebo Kicks se svými doplňky. Takže pokud se vám nechce čekat, až se objeví na vašem ostrově a máte nějaké drobné navíc, určitě můžete přispět na stavbu jejich stánků a obydlí!

Co nového na radnici?

Snad jste si nemysleli, že na vás Tom Nook a Isabelle zapomněli? I ti si připravili spoustu novinek! Trápí vás, že se vzhled vašeho domu nehodí k tématice ostrova, máte plný sklad, nebo se skoro nikdy nevídáte s vašimi milovanými sousedy, jelikož hrajete moc brzo či pozdě? Nic z toho už nebude problém! Kapacita skladu se navyšuje na 5000 položek, což šílení sběratelé jako já potřebovali jako sůl, u Nooka si budete moct změnit zevnějšek vašeho domečku, a Isabelle vám může udělat z vesničanů ranní ptáčata nebo noční sovy podle vašeho výběru! A pro sportovce tu máme i možnost účastnit se s vesničany a přáteli rozcvičky, která vám pořádně rozproudí krev v těle!

Jak jste na tom s Nook Miles?

Začněte si na svých ostrovech vyhrazovat místo na zahrádku, protože nově se můžeme těšit na nové druhý zeleniny, kterou pak použijeme při rozvíjení našich kulinářských schopností. Ano, vaření přichází do Animal Crossing!

A jak je na tom vaše domácnost? Už máte všechny pokoje zabydlené? Tak, či onak, určitě vás bude zajímat, že brzy budete moct věšet věci ze stropu, použít vybranou tapetu jen na jedné zdi, a hlavně používat (ať už na sobě, či na podlaze nebo zdi) designy jezevčice Sable.

Přesuňme se nyní ven. Kolikrát se vám stalo, že jste něco stavěli, předělávali, či uklízeli, a došlo vám místo v inventáři? Bylo by super mít přístup ke skladu, aniž bychom museli domů, že? Vězte, že za dva týdny tohle bude možné! Pomocí kůlničky, kterou si budete moct postavit kdekoliv na ostrově, budete mít snadný přístup ke skladu. A to stejné platí i pro Zvonečky. Už nebudete muset chodit vybírat si hotovost na radnici. Stejně jako s kůlnou, postavte si bankomat kdekoliv na ostrově a vyřešeno.

Přiznám se, že mě překvapilo navýšení maximálního množství mostů a vyvýšenin, ale ne ze stejného důvodu, jako ostatní. Já totiž zprvu ani nevěděla, že to bylo jakkoliv omezené. Nicméně když už se bavíme o tom navyšování, tak je nutno zmínit, že se zvýšil počet plotů, které bude možné customizovat, počet účesů a počet emocí.

I váš NookPhone se dočkal novinek. Zbrusu nová aplikace Island Life 101 vás bude každý den zásobovat typy a triky, co byste mohli dnes podniknout a kamera bude mít dvě nové funkce: Handheld Mode a Tripod Camera Mode. Díky první se kamera nastaví do výše vašich očí, a díky druhé můžete i vy být na fotce!

A na závěr…

Možnost k sobě zvát sousedy, procházet úzkými prostory, 12 nových K.K. Slider skladeb, permanentní žebříky, nové kusy nábytku k dostání v Nook’s Cranny, gyroidi na okrasu či na oživení K.K. Sliderových písniček… Troufám si říct, že páteční direct překonal veškerá naše očekávání, a nezbývá nám než se těšit na 5. listopadu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share