Konečně dostává Minecraft: Nintendo Switch Edition fyzickou verzi! A v ten samí den, co vyjde, navíc dostane i zásadní update. Není tomu tak dávno co cross-platform multiplayer vypadal jako praštěný sen. Spolupráce konkurenčních firem? Bláznovství! Ale poslední dobou to vypadá, že tyto dny už jsou skoro u konce, protože s novým updatem, který má vyjít 21. června tohoto roku, se Minecraft přidá k neustále se zvětšující sbírce her s podporou cross-platform multiplayeru!

Minecraft je hra, která ukázala, že i indie tituly mohou být přijaty širokou veřejností, čímž se částečně zasloužila o velký rozvoj této části videoherního průmyslu, který pokračuje i dnes. A s tímto updatem se možná zaslouží o další významný krok v historii videoher. Možná, že právě díky tomuto updatu v portech Minecraftu (jedná se o porty pro Switch, Xbox One, Windows 10, Android, iOS a VR) se stane cross-platform multiplayer ještě běžnější záležitostí.

Jak už jsem zmínil, ve stejný den, jako tento update (verze Bedrock), bude vydaná i nová fyzická a digitální verze Nintendo Switch Edice! Pokud ale již Minecraft na některé platformě vlastníte, nezoufejte, protože si update budete moct stáhnout zdarma.

Krom multiplayeru přináší tento update do verze hry pro Switch i podporu achievementů a herního skóre. Navíc budou hráči nyní moct navštěvovat Minecraft Marketplace, kde si mohou koupit skiny, mapy a textury. Měnou zde budou Minecoiny a veškeré nákupy bude možné přenést i na jinou konzoli, která Minecraft Marketplace bude podporovat.

Zdroj