Můj názor na prezentaci Nintenda na E3 a jejich dosavadní politiku

Pojďme si to projet trochu zevrubněji. Tento rok, jako snad úplně poprvé, jsem radši neměl před konferencí Nintenda na E3 žádná velká očekávání. Ano, každý rok jsem měl veliké tužby a vždy jsem byl jen zklamán. Nyní jsem si řekl ne!!! Nebo budu zase zklamaný. A ono to tak nějak bylo. I když jsem se na to připravoval, jak jsem mohl, stejně jsem neunikl rozhořčení. Co tomu všemu předcházelo? Před konferencí jsem si projel v hlavě, které hry bych chtěl vidět a jaké se tam asi ukážou. Když nadešla konference, spustila smršť, kterou jsem opravdu nechtěl vidět. Prvně se nám ukázala bojovka robotů Daemon X Machina. To mi absolutně nic neřeklo, a tak jsem čekal dál. Super Mario Party mě potěšilo, ale co si budeme namlouvat. Chtěl jsem nějaký ten WOW efekt, který jsme dostali hned v prvním roce prodeje Switche. Jenže to se vůbec nekonalo. Pár trailerů v rychlém sledu to moc nezachrání, i když mezi nimi byly i pěkné hry. Zvlášť na Kingdom: Two Crowns se těším. Nějaký čas vyhradili jak pro Pokémon Let´s Go tak trailerem i pro nový díl Fire Emblem s podtitulem Three Houses. To vše by bylo ještě v pořádku. Očekávání se hrnula dál a napětí by se dalo krájet. Co dalšího nám Nintendo ukáže a jak moc budeme valit bulvy? No a tady přichází první největší a taky poslední průšvih, kterého se big N dopustilo. De facto zbytek všeho času konference jsme strávili u předváděčky Super Smash Bros. Ano, nový díl vypadá pěkně, bude větší než všechny předchozí, ale bohužel tady udělali spoustu přešlapů. Proč nám proboha museli představovat všechny postavy a různé podrobné informace kolem hry v hlavním čase konference, když na toto je přesně určený TreeHouse, který běží ještě několik dní po konferenci. Celkem mi nedává smysl, že minulý rok ukázali logo připravované hry Metroid Prime 4. To by bylo super, protože tenkrát zřejmě ještě neměli tolik ze hry hotovo. Pokud budeme uvažovat, že hra má vyjít příští rok, proč nám neukázali více detailů? Místo aby v tuto chvíli cílili na vzrůstající očekávání fanouška a postupně ho zásobovali třeba i malými indiciemi různého typu, to nechali tak nějak vyšumět do ztracena.

To ale stále nebyla poslední chyba. Stejně jako u Metroidu se minulý rok prsili jak vyvíjí nový díl Pokémonů, který by měl být RPG. Ani si nevzpomenu, jak všem svítily oči, že něco dostaneme již rok příští nebo nejpozději v roce 2019. No a je rok 2018, byla tu E3, tedy nejvhodnější moment, kdy mohli ukázat něco víc a nabudit tak strašnou hromadu lidí na veliký díl Pokémonů. Jenže jsme neslyšeli vůbec nic, tedy v jaké fázi je hra, nemáme ani logo, obrázek či třeba název. Prostě vůbec nic. A tak si říkám, to také vyšumělo do ztracena?

Tak se zdá, že jak se slavné Nintendo rozjelo rok první a nabralo velmi mocný dech tak teď spadli zpět na zem a těžce se rozkoukávají. Trochu se bojím toho, že Metroid nebo Pokémon se přesune na rok vydání 2020. Jak jsem psal ale i na začátku, toto je jen vlna dedukcí na účet konference Nintenda. Pojďme ale dál. Všichni víme, že má vyjít Bayonetta 3. To už dávno není žádným tajemstvím, ale kde proboha máme zase nějakou indícii? Jak tomu máme věřit, když jsme zatím nic neviděli? V tomhle případě se cítím trochu ošizen a jako na tržnici mi slibují zatím něco, co jsem ještě nedostal a pořádně ani neviděl. Od doby co Switch vyšel si skoro celá komunita přeje, abychom dostali pokračování slavného Animal Crossing. Simulace městečka se vším všudy se nejspíš asi zatím nechystá. Vím, že to vše kolem není tak jednoduché a Nintendo je tlačeno ke spoustě her a rozhodnutí, která po roce a něco od začátku prodeje Nintendo Switch prostě nemůžou všechny splnit. Ano, budou se snažit a ředitel americké divize Nintendo Reggie Fils-Aimé nám slíbil, že bychom měli dostat všechny hlavní série, které na všech konzolích vždy vycházely. Vracíme se tedy ještě k problému u které jsem začal. Pokud byli schopni minulý rok ukázat logo Metroidu a povídat o Pokémonech, i když se hry teprve začaly vyvíjet, případně byly na začátku procesu, dává nám to trochu nápovědu, že AC vlastně ještě nikde neexistuje a zatím ho mají jen všichni v hlavách. A nebo už něco začali dělat, ale chtějí nás překvapit.

 

V tomto ohledu mi je bližší přístup společností Xbox či Playstation. Vezměte si například Playstation. Ten fanoušky každý rok zásobuje nějakou dávkou trailerů nebo obrázků kolem připravovaných her, i kdyby měly vyjít třeba až za tři roky. Typickým příkladem byl God of War, kde nám dávali skrze E3 či Experience vědět, jak to se sérií vypadá. To samé i teď tlučou skrze Kojimu u titulu Death Stranding. Hra se poprvé objevila minulý rok v zajímavých ukázkách a různých trailerech či obrázcích, ale přesto nám nejspíš zbývají ještě 2 roky, než hra doopravdy vyjde a k tomu není jasné, jestli vůbec na současné generaci konzole. A takhle bych mohl pokračovat třeba i s Last of Us, kde nám dávají vědět postupně a nebo s Days Gone. Co jsem tím vším měl na mysli? Že postupně budují napětí v komunitě, prohlubují jejich očekávání a informují, že na nic z toho, co slíbili nezapomněli. Jak si máme ale vysvětlit nynější situaci kolem Nintenda na E3? Pojďme se ale vrátit k původní myšlence. Super Smash Bros. po dlouhých chvílích na konferenci doběhl a ejhle, Nintendo se s námi rozloučilo a se smutným výrazem víme, že nás vlastně už nic dalšího nečeká. Pro fanoušky SSB to bylo krásné shledání, ale myslím si, že by vydrželi klidně i do TreeHouse na důkladnější analýzu. Pro ty, co nemají tuto hru moc v oblibě (jako třeba já, ale nikomu ji ani neberu) tak to byla prostě zbytečná ztráta drahocenného času, kdy se mohlo objevit ještě pár jiných titulů. Pokud porovnám SSB s Pokémonem, který je celosvětově mnohem výraznější značkou a podle mého se i menší díl Let’s GO bude prodávat lépe než Super Smash Bros., tak nechápu proč mu nebylo věnováno mnohem více času. Otázek před tím bylo mnoho.

Po všech těchto přešlapech mě u Nintenda mrzí ještě jedna zásadní věc. Proč si nechali proklouznout Capcom s Monster Hunter sérií ke konkurenci? Tam podtitul World slaví úspěchy. Malou záplatou, ale docela drahou, je vydání Monster Hunter Generations Ultimate na Switch, ale až 28. 8. Když to tedy vezmu kolem a kolem, vůbec se mi politika Nintenda za poslední dobu nelíbí a na to, jak by se ještě stále měli držet za nos po neúspěchu WiiU, jim nějak narostla ramena a zkouší si s velkým počtem fanoušků zahrávat. Doufejme, že neusnuli na vavřínech a do konce roku nám to ještě ukážou. Rozhodně jim to přeji, protože vlak mají rozjetý pěkně a bylo by mě zatraceně líto, kdyby začal zpomalovat či nedej bože přímo zastavovat. A jak to vidíte vy? Máte z E3 konference dobrý dojem a nebo jste zklamaní tak jako já? Dejte nám do komentáře svůj názor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
20
Share