Naše oblíbené soundtracky z Nintendo exkluzivit #1

Videohry jsou ultimátním uměním – mohou zahrnovat prakticky všechna různé druhy umění zároveň. Třeba kreslení, modelování, příběhy, videa… a hudbu. Právě ta je často důležitá pro navození správné atmosféry a nálady, navíc může být oblíbená i mimo fanouškovskou základnu hry. Vybrali jsme pro vás několik našich oblíbených skladeb.

ARMS – Ribbon Ring

ARMS kromé úplně nového způsobu hraní bojovek přinesly také skvělou hudbu. Theme song celé hry je naprosto skvělý, rádi ale máme i skladbu svázanou s arénou Ribbon Girl.

Xenoblade Chronicles 2 – Battle

Ačkoliv jsem tuto skladbu během několika desítek hodin hraní této hry slyšel nesčetněkrát, stále si ji občas broukám. Yasunori Mitsuda a jeho tým odvedli famózní práci.

Bayonetta 2 – Tomorrow is Mine

Bayonetta se nám do paměti zaryla nejen smrtícími a přesto elegantními pohyby nebo nepolevující akcí, ale i skvělými skladbami. Už první díl jich byl plný a druhý, exkluzivní pro konzole Nintendo, se nenechal zahanbit.

Splatoon 2 – Octo Expansion Trailer Theme

Splatoon 2 má ve svém playlistu celou řadu zajímavých skladeb. Ta, která mě v poslední době dostala, je hudební doprovod k traileru na nové DLC Octo Expansion.

Octopath Traveler – Behind The Music

Octopath Traveler jsme zatím mohli zhlédnout v několika trailerech a vyzkoušet DEMO, jelikož vychází až 13. července. Už teď ale víme, že bude mít skvělou hudbu.

Super Mario Odyssey – Jump Up, Super Star!

Co by to bylo za seznam bez videoherního hudebního hitu konce loňského roku. Skladba, která nás provázela nějaký ten pátek před vydáním hry a která se objevila v nejednom traileru. I u tvůrců hry se zalíbila a proto ji vytiskli na vnitřní stranu krabičky se hrou.

Bravely Default – Serpent Eating the Ground

Soundtrack obsahující poklidně plynoucí skladby, ponuré či veselé, ale i řízné kousky s poctivým tempem. Skladby krásně a přesně vystihují dění ve hře, nepotřebujete se koukat a víte, že jste v boss fightu nebo v cutscéně plné radosti z naděje na vrácení světa do původního stavu.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – Vah Ruta

Nejnovější vstup do Zelda série a také nejdůležitější launch titul pro Switch přinesl ohromné množství skvělé hudby. Vybrat mezi nimi jen jednu je těžké, nakonec ale zvítězila hudba, která vás provází během řešení hádanek uvnitř Vah Ruta. Jako bychom se přenesli zpět.

BONUS: Nintendo Labo – Trailer Theme

Nejde sice přímo o “hru” na Nintendo, ale tento soundtrack si i přesto naše srdce naprosto získal. Jde o hudbu z první ukázky na Nintendo Labo, interaktivní stavebnice pro Nintendo Switch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share