Logo Mario Party Superstar

Chyběly vám párty? Roztočte to s Mariem!

Zastesklo se vám během dlouhotrvajícího lockdownu po bujarých večírcích? Mario přináší řešení! Dobře, asi to není to, co většinu z vás napadne, když se řekne slovo “party”. Nicméně dobře bavit se dá i v kulisách Houbového království se známými postavami. Na podzim tohoto roku se totiž dočká konzole Nintendo Switch další iterace hry ze série Mario Party. Ta ponese název Mario Party Superstars. Ta podle dostupných informací poskytne stejné druhy mechanik jako předchozí díl Super Mario Party, který jsme na našem webu dříve hodnotili.

Narozdíl od předchůdce ale Mario Party Superstars nepřijde s novými herními deskami, ani s novými minihrami. Tvůrci lákají na klasické herní desky z dílů, které vyšly pro konzoli Nintendo 64. Ta byla první konzolí, kde série zažila svoji genezi. Stejně tak stovka miniher, ve kterých budete moct porazit své přátele není nová. Opět jde o výběr miniher z různých dílů série.

Mezi nové prvky bude patřit možnost uložit hru v průběhu a kdykoliv se k ní vrátit. To je vynikající, pokud se rozhodněte pro partii s mnoha herními koly a v průběhu vám začne docházet energie. Tato funkce by se nám často hodila, protože po několika dobrých hrách se dostavil efekt hlad má velké oči.

Hráči budou moct také využít od začátku online režim pro klasickou hru. To v případě Mario Party Superstar nebylo z počátku možné. Při hraní online budou mít hráči navíc také využít samolepek coby komunikačního prvku.

Další remake?

Věřím, že Mario Party Superstar bude minimálně stejně zábavný jako předchozí díl. Nicméně zamrzí fakt, že v tomto případě jde o recyklaci starších dílů bez nových miniher. O nových herních režimech zatím nepadlo ani slovo. Zamrzí to o to víc, pokud hra bude za klasickou plnou cenu, jak bývá u Nintendo titulů zvykem.

Nabízí se tak otázka, jestli není zbytečné vydávat takový titul jako samostatnou hru, namísto možného DLC rozšíření do současného titulu, který by prodloužil životnost a zvýšil tak její znovuhratelnost.

Hráli jste předchozí díl Mario Party? Bavil vás? Máte v plánu pořídit Mario Party Superstar? Napište nám do komentáře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
0
Share