Co čekáme a co bychom si přáli od letošního gamescomu

Gamescom 2018 už klepe na dveře a to je ideální příležitost na to zamyslet se, co bychom si od něj vlastně přáli. Minulý rok nám na této akci Nintendo spolu s vývojáři třetích stran naservírovalo spoustu skvělých zpráv a oznámení a doufáme, že letos tomu nebude jinak. E3 možná byla mírným zklamáním, ale právě proto by mohl být gamescom mnohem lepší. Co si od něj slibuji já? Neptejte se dvakrát!

Nintendo se rozmluví o Online službách a něčem jiném než o SSBU

Celou E3 a vlastně i poslední dobu Nintendo nemluví skoro o ničem jiném než o Super Smash Bros. Ultimate. O hrách, na které se mnozí z nás těší mnohem víc ale bylo ticho. Samozřejmě doufám, že se konečně dozvíme něco víc o Metroid Prime 4, Bayonettě 3 a nové Yoshi hře (aspoň teaser, prosím). Smysl by dávalo i pár vět o Fire Emblem Three Houses, ktarý má vyjít na jaře. Určitě ale budou mluvit o Online službách, které mají odstartovat v září. Sami už zmínili, že ohledně toho ještě mají co říct a kdy jindy s tím vyrukovat, než na gamescomu? S tím by mohly (už konečně) souviset aplikace – mám na mysli YouTube, Netflix apod. Samozřejmě pak očekávám víc informací o nadcházejících vydáních, jako třeba nových Pokémonech, DLC pro Xenoblade Chronicles 2, Super Mario Party a… Super Smash Bros. Ultimate. Ok, můžou o něm mluvit, ale jen pokud ohlásí Rexe a Pyru z Xenobladu a Spring Mana & Ribbon Girl z ARMS. Co se 3DS týče, stále čekáme na datum vydání Luigi’s Mansion. Zbytek redakce mi také napovídá, že pokud by oznámili něco jako Animal Crossing pro Switch, přinesli by dort.

Dragon Quest. Jakýkoliv.

Že Dragon Quest XI na Switch vyjde později než na ostatní platformy, protože upgradují na novou verzi enginu, s tím jsem se už smířil. Slíbené nám ale byly další hry z tohoto univerza a právě na dobu, než vyjde jedenáctka by mohli aspoň jednu nadělit. Ve vzduchu visí druhý díl skvělého sandboxu Dragon Quest Builders, za pravděpodobnější ale považuji Dragon Quest Heroes I & II. Oznámením o datu vydání zmíněného 11. dílu pro Switch bychom také nepohrdli.

Square Enix

U Square Enixu, vydavatele Dragon Questu budu pokračovat. Určitě by už konečně mohli přinést Final Fantasy XV – když to jde na mobily a počítače, na Switch to určitě půjde taky. No a po velkém úspěchu Octopath Traveler bychom ocenili ohlášení dalších exkluzivních titulů nebo třeba hry ze stejného světa.

V-Rally 4

O ohlášeném pokračování této závodní série, která se vrací po 15 letech, jsme psali už v březnu. Od té doby ale nepřišel žádný update, nicméně vydání oznámené na září se zatím nezměnilo. Bylo by skvělé, kdybychom viděli nejen ukázky ze hry, ale i věděli konkrétní datum, kdy hra půjde do prodeje.

Dark Souls: Remastered

Že remaster oblíbené obtížné RPG hry přijde i na Switch už víme od začátku roku a známe i dobu vydání – “léto 2018”. Léto už se nám ale chýlí ke konci a konkrétní datum nikde. Přijde “hru najdete v obchodech zítra” moment?

Capcom a nové projekty

MatyTheRed by byl určitě nadšený, kdyby se konečně trochu víc ukázala chystaná hra Mega Man 11. Vzhledem k tomu, že na konci minulého roku oznámili, že Switch jako platformu chtějí podporovat, čekám i oznámení dalších titulů. Samozřejmě pak fanoušci volají i po portu Monster Hunter World, který je podle studia, co se podílelo na Skyrimu, realizovatelný.

Sega

Od někdejšího největšího rivala společnosti Nintendo bychom rádi viděli Team Sonic Racing, opět s upřesněním vydání a dalšími informacemi. Zajímala by nás ale i hra Monster Boy and the Cursed Kingdom, což je duchovní pokračovatel série Wonder Boy, mimochodem, z té jsme nedávno recenzovali remake dílu The Dragon’s Trap.

Indies a další

Co se indie her týče, určitě bychom rádi opět slyšeli o netradiční střílečce Morphies Law, kdy část těla, kterou zasáhnete soupeři, se zmenší na vašem těle. Je docela jisté, že se odhalí Travis Strikes Again: No More Heroes, ale doufáme i v brzké uvedení Undertale. Přítomný na akci má být i Blizzard a nedávné prohlášení, že pracují na několika Diablo projektech opět rozdmýchalo spekulace o portu Diabla III na Switch. Připomínám i tweet, ve kterém v krátkém videu někdo zapínal a vypínal (anglicky switch) lampičku s Diablem. Blíže nám také, doufáme, Raw Fury uvede další díl povedené strategie s názvem Kingdom: Two Crowns (Kingdom: New Lands jsme recenzovali zde), který slibuje spoustu novinek a vylepšení.

Co neočekáváme, ale přáli bychom si to

Kromě výše zmíněných spekulací, teorií i faktů tu máme ještě poslední kategorii – to, co bychom si přáli, aby bylo ohlášeno, ale je to málo pravděpodobné.

  • Telltale – Walking Dead, Tales from Borderlans, Batman, zkrátka jakoukoliv z jejich skvělých adventur (opět – na mobily to jde, takže Switch to určitě utáhne)
  • Tomb Raider – Shadow of the Tomb Raider asi nedostaneme, ale port aspoň prvního dílu rebootu by se nám opravdu líbil
  • Xenoblade Chronicles Anthology – nebudu vám lhát, na oznámení portů prvního dílu a X čekám už od dohrání dvojky. Teď se ale dozvíme něco o DLC Torna ~ The Golden Country, takže pokud se mi rozhodnou splnit můj sen (nedávno sháněli vývojáře, takže třeba…), nechají si ho nejspíš na příští rok nebo ještě později.
  • Metroid Prime Anthology – Tady snad ani není třeba slov. Po takové době chceme všechna 3D dobrodružství Samus!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share