Konspirační teorie o Mariově čapce

E3 2017 je oficiálně za námi a všichni už si můžeme plně odpočinout a těšit se na nové tituly, které nám Nintendo a vývojáři třetích stran letos přinesou.

V další velké hře, představené už 7. ledna při příležitostech představení Nintendo Switch světu, nám byla ukázána nová hra s oblíbeným instalatérem v hlavní roli. Řeč je o Super Mario Odyssey. Už tehdy jsme se divili, k čemu mu ten nový čepec slouží. Při E3 segmentu Nintendo Treehouse jsme zpozorovali, že čepec umožňuje vzít kontrolu nad prakticky jakýmkoliv živým nebo neživým objektem a oběť jaksi posednout. Čím víc o tom však přemýšlím, tím víc si kladu otázky ohledně pochybnosti reality a celkově i samotné existenci Maria.

V případě, že jste prošvihli zveřejněný trailer, napravte to rychle zde a pak pokračujte ve čtení článku:

Na tuhle skutečnost poprvé poukázali fanoušci na sociálních sítích a více se jí pak zabýval server Kotaku.com. Osobně jsem při shlédnutí videa živě při konferenci žádné pochybnosti neměl, ale teď, když to více zkoumám, začínám přemýšlet nad tím, že Mario určitě není člověk. Ale dokáže posednout člověka:

Podívejte se na obličej toho chodce. Podívejte blíže na jeho výraz. Vypadá šťastně?

Je ten muž v pořádku? Je plně při vědomí a Mario jen ovládá jeho tělo? Dokáže Mario slyšet jeho myšlenky? Až Mario jeho tělo opustí, co se s ním stane? Poškozuje Mario jeho tělo nebo mozek tím, že se do něj převtělil? Tolik otázek a zatím žádné odpovědi.

Abychom se pokusili k odpovědím dopracovat, musíme však koukat pozorněji. Co je vlastně tohle zač?

Na základě toho, jak se to hýbe, co to cítí a dělá, můžeme plně říct, že je ten čepec živý. Takže moje otázka zní: Posedl čepec Maria? Nebo se na něm přiživuje jako parazit? Může vůbec Mario ovládat své tělo a myšlenky? Nosí Mario ten čepec sám nebo ten čepec nosí Maria?

Když se entita “Maria” převtělí do jiného objektu, osoby nebo zvířete, jeho tělo zmizí – jediné co po něm zbude je čepec a jeho fešácký knírek:

Takže, čepec už jsme určitě odhalili a “Mario” je převtělený do knírku?

A jak to vypadá, když se převtělí do neživého objektu.

Překračuje “Mario” hranice naší vlastní existence? Rozhodně. Ano. Nebo… ne? Z traileru je patrné, že se může stát ohněm i elektřinou.

A když se “Mario” rozhodne převtělit do jeho nepřátel, to teprve nastává zmatek. Koukejte, jak Chain Chomp útočí na svého kolegu. Proč by to dělal, když by s ním bylo všechno v pořádku. Je možné, že Chomp zachraňuje svého kamaráda ze spárů posedlého čepce, protože si uvědomuje, že s ním není něco v pořádku?

A už se blížíme do finiše. Nemyslím si, že by se ten čepec snažil rozpoutat zlo a chtěl by ubližovat svému okolí. Třeba tady můžeme vidět, že když se “Mario” převtělí do Goomby, nemůže další zašlápnout obvyklým způsobem, že po ní skočí. Není jasné, jestli je to proto, že to fyzika neumožňuje, nebo proto, že ten ďábelský čepec má alespoň trošku slušnosti.

Mario, jak můžeš zabíjet své nepřátele z Houbového Království, když sis alespoň na chvilku mohl vyzkoušet, jaké je to chodit v jejich botách?

Možná už není cesty zpět. Možná je třeba se stát monstrem a podvolit se zlu parazitického červeného čepce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
23
Share