Prodejní výsledky za minulý měsíc, jsou nejhorší od vydání konzole Wii U a malý počet titulů plánovaný pro tento rok, neznamená pro Nintendo vůbec nic dobrého.

V květnu se prodalo pouhých 28 000 kusů Wii U a stal se tak vůbec nejhorším měsícem, co se prodejů týče. Do teď se nejméně konzolí Wii U prodalo v červenci roku 2013 a to 29 000. Květen tedy toto číslo překonal o tisíc kusů.

Navíc, počet oznámených titulů pro zbytek tohoto roku, nevypadá na nějakou výraznou podporu prodejů. Ohlášené hry jsou Mario Minecraft Mashup, Mario & Sonic at the Rio 2016 Olympic Games, Tokyo Mirage Sessions a Paper Mario Color Splash.

Konzolí 3DS se prodalo méně než 72 000, ale to není tak hrozné, protože systém je už poměrně starý a soupeří s mobilními telefony. I tak si ovšem vede lépe, než větší bráška. Nicméně prodeje stále klesají. Stabilizovat by je koncem tohoto roku mohla nově oznámená hra Pokémon Sun & Moon.

Netřeba říkat, že pro Nintendo je to naprosto příšerná zpráva. Navíc s ohlášením nové konzole NX, se asi prodeje Wii U jen tak nezlepší.

Zdroj, zdroj