Niantic dnes na svých sociálních sítích oznámil nově připravovanou funkci do hry Pokémon GO. Ve zprávě nepadlo žádné konkrétní datum vydaní aktualizace, nicméně slibují, že to bude brzy. Znění zprávy v překladu:

Chceme Vám trošku představit nově připravovanou funkci, která bude brzy ve hře Pokémon GO.  Tato nová funkce Vám udělí tzv. catch bonus ve chvíli, kdy získáte medaile založené na chytání určitého druhu Pokémonů (Kindler, Psychic, Gardener, atd.). Tyto nové (catch) bonusy Vám zvýší šanci na chycení určitého Pokémona. Například, pokud získáte vyšší stupeň medaile Kindler, zvýší se šance chycení Pokémonů ohnivého typu jako je Charmander, Vulpix nebo Ponyta.

Trenéři tak mohou pracovat na zvýšení stupně medaile chytáním Pokémonů stejného typu. Pokud má Pokémon typů víc, catch bonus vznikne průměrem bonusů pro každý typ. Například, Pokémon Pidgey má typ normální a létací. Výsledný catch bonus tak bude průměrem získaným z bonusu normálního typu a létajícího typu.

Nová funkce dá smysl honbě za medailemi, nicméně mnoho hráčů bude jistě naštvaných kvůli absenci systému, který ukazuje polohu Pokémonů. Co si myslíte Vy? Měl by se Niantic zaměřit hlavně na opravení této funkce nebo přinášet hlavně nové?

Zdroj