Od dnešního dne mohou všichni hráči Pokémon GO, jejichž úroveň dosáhla nejvyšší možné hranice 40. levelu, odesílat svoje nachytané pokémony do aplikace Pokémon HOME. Tato funkce by měla být postupně uvolňována i dalším hráčům s nižším levelem.

Pokémon HOME je cloudová služba, která umožňuje odesílání pokémonů z kompatibilních her a aplikací do jednotného úložiště. Z tohoto úložiště je pak dále možné posílat pokémony do her Pokémon Sword a Shield (obousměrně viz. obrázek). Aplikace Pokémon HOME je dostupná zdarma pro konzoli Nintendo Switch a mobilní zařízení s operačním systémem iOS a Android.

Nicméně je důležité je poznamenat, že služba Pokémon HOME nabízí pouze několik bezplatných, případně omezených funkcí. Pro plné využití je třeba zakoupit předplatné. K dispozici je měsíční za 75 Kč, tříměsíční za 125 Kč a roční za 399 Kč. Jednou z prémiových funkcí je např. odesílání pokémonů ven z Pokémon HOME. Více informací na oficiálních stránkách.

Který je tohle pokémon? To je…

Na ty z vás, kteří se rozhodnou služeb Pokémon HOME využívat, čeká malé překvapení. Pokud přesunete libovolného pokémona z vaší sbírky v Pokémon GO do úložiště v Pokémon HOME, obdržíte jako dárek mýtického ocelového pokémona Meltana. Navíc pokud tohoto Meltana dále přesunete do hry Pokémon Sword nebo Pokémon Shield (placená funkce) získáte tak poprvé možnost využívat jej v boji v jeho Gigantamax formě. Tohoto Meltana získáte pomocí funkce Mystery Gift v mobilní aplikaci.

Navíc po přesunu pokémona můžete v Pokémon GO otevřít předmět Mystery Box, který zapříčiní dočasný výskyt Meltanů ve vašem okolí. Meltan může být následně vyvinut do Melmetala za 400 Meltan Candy.