Předminulý víkend jsme po dlouhé době přerušili školní rutinu a vydali se na výlet do Sendaie. Já – někdo, kdo stále hraje Pokémon GO, s kamarády, kteří vyrostli na Pokémon hrách, jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít Pokémon Centrum Tóhoku.

Již na cestě z autobusové zastávky do manga café, ve kterém jsme měli strávit noc, jsem otevřela Pokémon GO a spokojeně chytala vše v okolí. Po pár minutách jsem objevila prvního Enteie, přidala se k velké skupině (v Japonsku překvapivě hraje hodně dospělých a důchodců!) a na první pokus chytila svého druhého legendárního pokémona (minuta ticha za Suicuna, který mi dvakrát utekl). Spokojeně, po odbavení v manga café, jsme se vydali do Pokémon centra, které se nachází hned vedle Sendai stanice. V obchodním domě jsme vyjeli do osmého patra, kde se naše skupinka vysokoškoláků nadšeně rozprchla po obchodě úplně stejně jako místní děti.

Velký nápis „Pokémon“, zářivé úsměvy a prázdné peněženky, to mi přijde jako ideální popis obchodu naplněného vším, na co si jen jeden dokáže vzpomenout. Od her, přes konzole, plyšáky, školní potřeby, sladkosti, nádobí, přívěsky, figurky a Pokémon GO týmy inspirované oblečení. Po hodině (a velkém přemáhání) jsme nakonec nakoupili a zakončili den výpravou do blízké svatyně.