Naše oblíbené soundtracky z Nintendo exkluzivit #2: Retro edice

Videohry jsou ultimátním uměním – mohou zahrnovat prakticky všechna různé druhy umění zároveň. Třeba kreslení, modelování, příběhy, videa… a hudbu. Právě ta je často důležitá pro navození správné atmosféry a nálady, navíc může být oblíbená i mimo fanouškovskou základnu hry. Vybrali jsme pro vás dalších pár našich oblíbených skladeb, tentokrát ze starších her. Najdete mezi nimi i vy tu svoji?

Star Fox Adventures – Krystal is Trapped (GameCube)

Ačkoliv dostala hra Star Fox Adventures od kritiků velmi dobré hodnocení, ne u všech fanoušků série obstála. Co se jí ale nedá upřít jsou její kvality v oblasti grafiky a hudby. Skvělá muzika vás provází ať už jako Foxe McClouda nebo jako nová postavy Krystal, jíž se týká vybraná skladba.

Goldeneye 007 – Severnaya Bunker (Nintendo 64)

Nintendo 64 byla skvělá konzole, na kterou se dostaly i skvělé exkluzivní tituly. Kvůli technickým limitům ale často musela být kvalita zvuku ořezána, aby se vše vešlo na cartridge s omezenou kapacitou. Nedávno se v původní neořezané verzi objevily skladby ke hře s Jamesem Bondem v hlavní roli, které zní ještě lépe než tenkrát (a už tehdy byly skvělé!).

Metroid Prime – Wrecked Ship Entrance (GameCube, Wii)

Ani první plně 3D dobrodružství Samus Aran se neobešlo bez výjimečné hudby. Ačkoliv jsou některé scény docela akční, jiné jsou zase velmi klidné a jejich hudební doprovod má uklidňující účinky.

Castlevania III: Dracula’s Curse – Beginning (NES)

Pokud jste o Castlevanii nikdy neslyšeli (styďte se!), možná vám něco řekne Metroidvania. Toto slovo se používá jako označení pro typ hry, která se vyznačuje určitými herními prvky jako explorace a získávání předmětů, které pomohou k dalšímu postupu. Tento subžánr byl zpopularizován hrami Metroid a Castlevania – pokud jste tedy tuto legendu nikdy nehráli, dost možná jste narazili na její “potomky”!

Chrono Trigger – Schala’s Theme (SNES, DS)

Chrono Trigger je pro fanoušky RPG velkou legendou a někteří stále tajně doufají, že přijde i na Switch. Nejen kvůli hratelnosti se navždy zaryla do paměti…

New Super Mario Bros. – Overworld (DS)

Ačkoliv DS nebylo původně plánované jako hlavní řada handheldů, stal se z něj prodejní hit. Téměř neodmyslitelně k němu patří New Super Mario Bros., které je nejprodávanější hrou pro DS a 10. nejprodávanější hrou vůbec. Když posloucháme a vzpomínáme, ani se nedivíme.

Pokémon Gold/Silver/Crystal – Trainer Battle (GameBoy Color)

Když v souvislosti s hudbou zmíníte Pokémon, prakticky každý si vybaví “Já chtěl jsem být ten nejlepší…” ze seriálu. My jsme pro tento díl vybrali bitevní hudbu ze skvělých Gold, Silver a Crystal verzí. Mimochodem, věděli jste, že region Kanto je v těchto dílech přítomen jen díky úsilí a volnému času Satoru Iwaty, zesnulého ředitele Nintenda?

Bonus – Tetris Theme

Toto sice není žádná exkluzivita, Tetris se podíval na ohromné množství platforem a stal se nejprodávanější hrou v dějinách, nicméně k Nintendo historii patří a to zejména díky jeho úspěchu na handheldu Game Boy, v jehož základním balení hra byla a s nímž je úzce svázána.

Líbí se vám výběr? Máte rádi jiné skladby? Podělte se s námi v komentářích nebo se podívejte na první díl!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share