Názorovka na film POKÉMON Detektiv Pikachu

Slavnostní premiéru filmu Pokémon: Detektiv Pikachu už máme za sebou, dokonce jsme pro vás sepsali i recenzi, ale v kině nebyl jen samotný yesbook, který film recenzoval. Přítomní byli ještě tři další redaktoři webu a rozhodli se sepsat své názory z filmu. Třeba vám pomohou při rozhodování, jestli na film jít, nebo nejít. Snažili jsme se vyjít maximálně vstříc čtenářům, kteří snímek ještě neviděli, a zveřejnit názory bez spoilerů, je však možné, že to, co my nepovažujeme za spoiler, pro vás bude klíčové, takže pokud si nejste 100% jistí, přečtěte si naše názory až film uvidíte. Premiéra je dnes a film lze vidět v originálním znění s titulky, i s dabingem.

Reaper07

Na POKÉMON Detektiv Pikachu jsem se upřímně opravdu těšil. Ačkoliv nejsem doslova skalní fanoušek, doteď vzpomínám na doby, kdy jsem každý víkend brzo ráno vstával, abych viděl nejen příběhy z Kačerova, ale právě i Pokémony. Tehdy mě seriál naprosto uchvátil a já s oblibou sbíral kartičky a záviděl spolužákům, kteří si na Game Boy mohli Pokémony zahrát. Věřil jsem, že právě The Pokémon Company ve spolupráci s Warner Bros. si ohlídá jak scénář, tak vizuální stylizaci a obecně celkový feeling filmu, aby dokázal zaujmout děti i dospělé.

Celkový výsledek je někde na půli cesty. Přenesení pokémonů do reálného světa, byť se stále jedná o fantasy žánr, proběhl na výbornou. Už trailery nám ukázaly, že zde filmaři odvedli skvělou práci. Jakmile poprvé opravdu uvidíte cupitajícího Pikachu, budete chtít přesně takového domů. Roztomilostí má film na rozdávání a i Squirtle, Bulbasaur, Psyduck a spousta dalších pokémonů jednoduše vypadá skvěle. Bohužel v čem film pokulhává, je scénář. Nejde ani tak o hlavní zápletku, anebo její „nečekané“ rozuzlení. Chápu, že film je mířen spíše na mladší publikum. Spíš o jednotlivé detaily, které jednoduše nedávají moc velký smysl, a já si celou dobu říkal, proč vlastně to „vyšetřování“ provádí ústřední dvojice tak složitě a zvláštně. Nepomohla tomu ani hloupě megalomanská CGI scéna, ve které se „hory“ doslova vznáší (zasvěcení ví). Tento neduh se bohužel přenáší i do samotného závěru. Upřímně první polovina filmu, se mi líbila mnohem více právě díky své komornosti a jistému detektivnímu nádechu. Mnohem více bych si přál, aby celý film byl natočený jako detektivka á la Pokémon verze Hercule Poirot, nebo Sherlock Holmes.

I přes výše zmíněné jsem si film celkově užil, a pokud nemáte v plánu jít na něj s ratolestí, doporučuji určitě verzi s anglickým dabingem a českými titulky. Český dabing sice není vůbec špatný, ale cítil jsem, že v originále bude mít Pikachu větší šmrnc díky Ryanu Reynoldsovi. Přeci jen jde o hlavního hrdinu celého filmu, a pokud se něco na tomhle filmu opravdu povedlo na výbornou, je to právě Pikachu! Od jeho vzhledu a roztomilosti, přes jeho povídání, vtipné hlášky a neustálou potřebu pít kafe. Užíval jsem si s ním každou scénu a bavil mě od začátku do konce. Kdybych měl hodnotit číselně, dal bych filmu 3 z 5. Jde o fajn rodinnou komedii, a na první pokus to dopadlo dobře. Nebýt nelogického scénáře a špatných CGI scén hodnotil bych lépe. Tak možná příště, při řešení jiné Pika Pika záhady.

Nejoblíbenější pokémon z filmu: Detektiv Pikachu

yesbook

Kdybych byl filmový kritik, film Pokémon: Detective Pikachu by ode mě dostal nějakých 70 – 80 %, jako fanoušek her ale dám to vyšší číslo. Největším mínusem je příběh cílený na děti, který z průměrnosti vyčuhuje jenom trochu, a zatímco některé věci vás překvapí, jiné jsou příliš průhledné. Velmi se ale povedl po vizuální stránce, kde kromě dobře odvedené práce filmařů září přinesením světa Pokémonů do toho reálného. Přičtěte si k tomu ještě komediální náturu, narážky a odkazy pro nás hráče nebo povahu rodinného filmu a máte důvod, proč si zajít do kina. Obzvlášť když přihodím ještě malé bezvýznamné plus za dabing, který vydržíte poslouchat celý film a třeba se vám bude i líbit. Každý, kdo svět Pokémonů aspoň trochu zná, ať už z her, seriálu, sběratelské karetní hry či mobilního hitu Pokémon Go, bude nadšený.

Nejoblíbenější pokémon z filmu: Bulbasaur

MatyTheRed

Detektiv Pikachu byl pěkný rodinný film. Jako dlouhodobý fanoušek série jsem jím byl zcela unesen, film byl skvělým zpracováním celého světa pokémonů. Samotný příběh byl však trochu slabší a předvídatelný, očividně zaměřený na mladší publikum, které v sále šílelo nadšením. Starší diváci, co s Pokémony vyrůstali, si film jistě užijí, děti si ho zamilují a lidé, kteří pokémony neznají, uvidí zapomenutelný, ale hezký, rodinný film.

Nejoblíbenější pokémon z filmu: Mr. Mime

Bramatton

Film mě naprosto uchvátil. Nejen, že jde o první hranou adaptaci, ale zároveň je tak jednoduchý, že ho pochopí i mladší publikum a lidi, kteří s pokémony v devadesátkách vyrůstali zase budou přít blahem. A myslím si, že dát tohle dohromady, chce opravdickej kumšt. Musím se přiznat, že kdybych měl film srovnat spolu s hrou, vyhraje film na plné čáře. Tedy, hra byla samozřejmě také skvělá, ale byla trochu upjatá a příběhově se taky trochu liší. Filmový Detektiv Pikachu oproti ní, má rychlejší spád, nečekané zvraty a naprosto parádní zpracování, děj je sice trochu přímočarý, ale vybočují z něj zajímavé podlinky, které by si možná zasloužily samostatné zpracování. Vtípky jsou propracované, a i přes to, že jsem film viděl zatím jen s dabingem, nemohu říct, že by byl vyloženě špatný. Jako jo, raději bych v roli Pikachu viděl Filipa Švarce (jak je tomu v českém traileru) než Petra Lněničku, ale i on se dokázal vžít do role a u některých hlášek jsem v publiku slyšel více se smát dospělé než děti. Osobně doufám v nějaké pokračování, asi ne přímo Detektiva Pikachu, ale prostě filmu s jinými pokémony (při sledování se mi hned v hlavě rýsoval hororový snímek s Gengarem v hlavní roli, jeho filmové zpracování mě bude strašit ještě hodně dlouho). A když zkusí studio hrát na vážnější temnější notu, možná tím přiláká i hardcore fanoušky. Film byste si rozhodně neměli nechat ujít, a pokud máte možnost, zkuste to možná v originálním znění s titulky. Mám totiž takové tušení, že Ryan Reynolds by klidně celý film mohl utáhnout sám, už jenom podle jeho výkonu v traileru. Já se na něj totiž určitě taky půjdu ještě podívat.

Nejoblíbenější pokémon z filmu: Ludicolo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
VÍCE

Konec oprav DS

V Japonsku Nintendo ukončuje podporu pro opravy všech barevných variací úplně prvních DS (číslo modelu NTR-001). Důvodem je,…
Total
34
Share