Festivale je slavnost, která se ve hře koná v únoru či březnu. Letos jsme měli štěstí a tak jsme ji mohli slavit již v pondělí osmého února, příští rok si budeme muset počkat až do 27.2. Samotná událost je inspirovaná dvěma slavnostmi z „našeho“ světa a to Mardi Gras a klasickým Karnevalem. To by bylo trochu teorie a teď k samotné hře.

Ke každému do vesničky dorazí král tance páv Pavé, který všechny obyvatele roztančí v rytmu samby. Na celý den se tak všichni převléknou do barevných oblečků a na hlavu nasadí korunky z peří. Když už mluvíme o peří, hrálo během slavnosti hlavní roli.

Celý den z nebe padají konfety, mezi nimiž jednou začas spadne i nějaké to peříčko různé barvy. A přesně o tato peříčka má Pavé velký zájem. Prozradí vám, která barva ho právě tentokrát roztančí a vaším úkolem není nic jiného, než mu přinést sadu tří peříček této barvy. Peříčka se chytají stejně jako třeba motýli, síťkou. Kromě klasických barev jako je bílá, modrá či červená, můžete narazit i na speciální, duhové pírko, které je vzácnější než ostatní a Pavého opravdu rozpálí.

 

Pokud budete úspěšní a pírka nasbíráte, dostanete odměnu. Jak jinak jde o nábytek, tapetu, koberec a další ladící vybavení do domácnosti.

  

Jak jste byli úspěšní vy? Užili jste si slavnost nebo vás zdlouhavé chytání peříček unavovalo?