Jirachi

Majitelé Pokémon X, Y, Omega Ruby nebo Sapphire Alpha mohou nyní získat Jirachiho přes Mystery Gift, jako součást oslav 20. výročí Pokémonů. Jirachiho nelze získat ve volné přírodě a je k dispozici pouze do 24. dubna.

Pro získání stačí spustit hru, zvolit Mystery Gift, pak Receive Gift, a zvolte Get Via Internet.

Jirachi je malý, bílý, humanoidní Pokémon. Má krátké, podsadité nohy a poměrně delší paže. Na jeho břiše je zakřivený šev, který v sobě skrývá třetí oko, známé jako “true” eye (pravé oko). Na jeho hlavě je velká, žlutá struktura se třemi body vybíhajícími směrem ven: jeden nahoru a jeden na každou stranu. Na každém bodě je modrý tag, známý jako “wish tag” (tag přání). 

Jirachi hybernuje po dlouhých obdobích ve své ochranné krystalické skořepině. Nicméně i tak, pokud je v nebezpečí, je stále schopen bojovat. Probouzí se na dobu sedmi dní každých tisíc let, ale může být také probuzen voice of purify (hlasem čistoty). Během krátkého období, kdy je vzhůru, Jirachi plní přání. Nicméně v anime, Jirachi nemůže vytvořit objekt, který si dotyčný přeje. Místo toho teleportuje požadovaný objekt k osobě, která učinila přání. V manga plní Jirachi pouze tři přání, podle svých třech modrých tagů na hlavě. I když je velmi vzácný, lze Jirachiho nalézt v horách.

Zdroj, zdroj