Apríl 2018: První informace o nástupci Nintenda 3DS

Již dlouhou dobu si všichni fanoušci Nintenda lámou hlavu. Bude mít konzole 3DS nástupce nebo nebude? Když se poprvé objevil Switch, jeden tábor měl jasno, že vlastně není potřeba, když jsme dostali hybridní konzoli, která dovede přehrát hry na televizi i kdekoliv jinde. To znamená, že nám může posloužit i jako handheld. Ten druhý tábor křičí po nějakém pokračovateli 3DS, který by byl schopný přehrát hry z původních konzolí, jako tomu je u zpětné kompatibility nyní, kde si můžete zahrát hry z DS.

Nyní se ale začíná trochu rozjasňovat a osoba, která vystupuje pod nickem NBoyzTGX přišla s docela zajímavou novinkou. Pokud vám název nicku něco říká, tak ano, je to ta samá osoba, která už v minulosti dokázala s předstihem informovat o Nintendu Switch ještě než bylo představeno a nebo několika hrách, když jsme o nich ještě netušili. A jelikož se v minulosti vždy trefila, nebere svět tuto novou informaci na lehkou váhu.

První zprávy hovoří o docela zajímavém výkonu a množství vylepšení, které by nový hardware od Nintenda měl dostat. Za prvé se má jednat o konzoli, která bude právě s Nintendo Switch sdílet několik společných věcí. Tím by měl být použitý procesor Nvidia Tegra X1 společně s RAM pamětí 4GB LPDDR4. Další skutečná podobnost se týká zdířky na cartridge, stejné jako má Switch. Tím by měly společné věci skoro končit. Mluví se totiž o ještě jedné zdířce pro cartridge, která by měla být pro něco větší karty, zřejmě ty, které se strkaly do 3DS. To by ovšem u Nintenda nebylo poprvé, kde, pokud si vzpomínáte, měla konzole DS dvě zdířky, jednu pro DS hry a druhou pro tituly z GameBoy Advance. Zapomenout bychom měli na odnímatelné Joy-Cony, které se tak proslavily a na místo toho se konzole bude nejspíš vyznačovat jednotvárností.

Náznaky dále mluví o už nám známém čipu NFC samozřejmě pro Amiibo figurky a příslušenství a 32 GB vnitřním úložišti (poněvadž to obsahovalo testovací štítek). Jelikož osoba, která měla přijít do kontaktu s připravovanou konzolí, uveřejnila, že displej disponoval menší uhlopříčkou než Switch (můžeme hádat jestli 4,88″ jako má 3DS XL nebo třeba až 5,5″). O rozlišení se zatím nic moc nedozvíme, protože některé z věcí jsou zatím jen věštby, mluví se ale o HD. Bylo by pak zajímavé, jak budou hry z 3DS, která disponovala mnohem menším rozlišením, vypadat na nové konzoli s lepším obrazem. Umím si představit Pokémon nebo Animal Crossing v HD. Teď se dostávám asi k té největší bombě, kterou by nová konzole měla přinést. Tou je přepínač na 3D zobrazení. Ten je samozřejmě dosti vidět na pravé straně a nemohla uniknout ani dané osobě. Zde jsme znovu ale na poli dedukcí. Bude 3D stejné jako tomu je u New 3DS a nebo přijde s něčím novým? Toť otázka, která na sebe nenechá dlouho čekat další. Kdy poprvé přístroj uvidíme oficiálně? Na první možnou podobu Nintenda 3DSwitch (jak ji zatím nazýváme) se můžete podívat níže.

Pokud byste si chtěli zjistit více podrobností a nebo vás zajímal původní článek, rozklikněte tento odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
1
Share