Souhrn novinek v Pokémon Sun & Moon

Pokémon Sun & Moon jsou skoro tady, přinášející jeden z nejočekávanějších titulů na 3DS, současně s novou generací ikonické herní série. Počty předobjednávek jsou vysoké a po internetu koluje množství novinek, některé jsou více a některé méně známé a tak vám přinášíme menší souhrn těch nejvíce zajímavých.

Poznámka: pro přesnost jsme se drželi názvů v angličtině, v textu najdete přibližný český překlad

Island Trials

Asi největší změna v celé herní sérii je odstranění trenérských stadionů. Místo prostého zápasu s trenéry stadionů absolvujete speciální „Ostrovní zkoušku“. Jistě víte, že ve hře budou celkem čtyři ostrovy, mezi ně bude rozprostřeno celkem 7 takových zkoušek. V těchto zkouškách budete čelit rozličným úkolům, které vám bude zadávat tzv. Trial Captain, který se bude specializovat na určitý typ Pokémonů podobně jako tomu bylo u gym leaderů. V rámci úkolů budete muset například v trávě něco posbírat, takže budou součástí i zápasy s divokými Pokémony nebo přímo vám bude řečeno, abyste porazili Yungoose. Na konci zkoušky budete muset čelit silnějšímu Totem Pokémonovi, který bude většinou už nějakou evolucí. Po tomto souboji se bude zkouška považovat za ukončenou a dostanete Z krystal.

Každý ostrov má také Grand Trial, který spočívá v zápase s kahunou. Kahuna je ostrovní lídr a zároveň ochránce celého ostrova. Jsou vybráni Pokémony, kteří jsou známí jako božstva na každém ostrově.

sm_prerelease_trial_start

Z-Moves

Podobně jako Pokémon X & Y představili Mega evoluce jako novinku tak Pokémon Sun & Moon zavádí Z útoky. Ke každému Z útoku je potřeba, aby váš Pokémon držel Z krystal, potom můžete použít posílený útok (avšak pouze jeden za celý zápas). Pro každý z 18 typů existuje Z útok a jejich síla záleží na síle útoku, který má Pokémon naučený. Tím pádem i dříve slabý Pokémon může být rovnocenný soupeř a zápasy budou opět o něco méně předvídatelné. Celou tuto mechaniku si můžete vyzkoušet v demoverzi.

800px-sun_moon_z-move_artwork

Team Skull a Aether Foundation

Množství informací, které víme o útocích a principech místní ligy je nesrovnatelně větší než co víme o příběhu. Celkově víme to, že se přistěhujete do regionu Alola, potkáte Team Skull, kteří se snaží ukrást lidem Pokémony a Aether Foundation vytvořila umělý ostrov, na kterém se věnují výzkumu jakýchsi Ultra Beasts (nestvůr) a nejvyšším představitelem je Lusamine.

491px-sun_moon_team_skull_gruntaether_foundation_introduction__large

PokéRide

Největší změna, co se týče organizace vaší party – nebudete muset mít Pokémony, kteří mají naučené určité HM, abyste rozbili nebo posunuli kámen, přesekli keř nebo mohli surfovat na vodě. V takzvaném Ride Pageru budete moci si přivolat jednoho z mnoha Pokémonů, každý bude mít různé schopnosti a tím pádem bude vhodný na něco jiného. Tauros je rychlý a může rozbíjet kameny, Stoutland vám pomůže nalézt skryté předměty, Musdale vám pomůže přejít kamenitý terén, Lapras může surfovat po vodě, Sharpedo dokonce rychleji a může rozbíjet kamení a Charizard vás kamkoliv přenese letecky. Nejlepší je, že si je můžete přivolat kdykoliv a můžete si je nastavit na D-Pad.

424px-sun_moon_poke_ride_artwork

Rotom Pokédex a Poké Finder

Pokédex je v této generaci poněkud unikátní tím, že je v něm Rotom. Díky tomuto je možné, aby na vás mluvil, komentoval chycené Pokémony a zároveň fungoval i jako mapa, na které uvidíte možné oblasti, kam máte nebo můžete jít.

Poké Finder se stane z Pokédexu, když z něj v určitých okamžicích hry Rotom vyleze a vy budete moci vyfotit Pokémony v jejich přirozeném prostředí podobně jako v Pokémon Snap, kde jste byli vysláni profesorem Oakem, abyste nafotili podobný materiál.

571px-sun_moon_poke_finder_artwork

Battle Tree

Klasická oblast pro trénování / bojování s ostatními trenéry. Asi znáte Battle Mansion ze šesté generace, případně nějakou obdobu z dřívějších her. Těmto všem místům se říká Battle Tower. Battle Tree je něco podobného, ale vypadá to, že nejspíš dojde k nějakým změnám. Možná v tom má prsty 20. výročí Pokémonů, ale mezi ostatní trenéry se přimíchají i šampioni z ostatních regionů, jako třeba Cynthia ze Sinnohu nebo Wally z Hoennu, dokonce i samotní Red a Blue. Ovšem budete mít možnost s nimi spojit své síly, abyste postoupili dále.

Battle Royal

Jedná se o nový mód ve hře. Jelikož triple a rotation battle se tvůrci rozhodli s největší pravděpodobností vypustit, přidali za ně náhradu. Jedná se zápas 4 hráčů stylem všichni proti všem s tím, že si zvolíte své Pokémony a můžete si vybrat, na kterého z ostatních zaútočíte, přičemž hra končí ve chvíli, kdy je první trenér poražen a vítěz se vybere podle toho, kolik Pokémonů stihl porazit. Dokonce zde bude i Free Battle mód, ve kterém se budete moci utkat i online s ostatními hráči!

sm_prerelease_battle_royal

 

Zdroj, zdroj, zdroj

5 comments
    1. Já naopak vítám snahu o jiný koncept. Bral bych i výraznější změnu. Takhle hraješ a víš co přijde

  1. Mě teda vypuštění stadionů mrzí taky, ale tohle taky nevypadá zle. Naopak se mi líbí PokeRide, konečně si nebudu muset zaprasovat pokemony těma HM. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
12
Share