Šest let. Šest nádherných roků tomu už je, kdy to táhneme s konzolí Nintendo 3DS. Pamatuji si ještě představení této přenosné hračky, když jsme se o tom s klukama živě bavili a sledovali každý vycházející titul. Ano teď je tu Switch. Nová éra hraní pro všechny. Už tam ale není to kouzlo, které doprovázelo starší handheld. Vlastně jsem prošel všemi typy, od nejstaršího 3DS, přes XL až k New 3DS a New 3DS XL. Nyní jsem si však pořídil to původní a znovu na mě dýchla ta stará vlna nostalgie. Jsem zase doma. Newčko šlo do světa a já se oddávám plně hraní na starší konzoli. Pořád i po představení nové konzole pro mě 3DS bude vždy ta milovanější konzole s kouzlem.

Abych neběhal kolem horké kaše příliš dlouho. Pokud by jsme se měli ohlédnout na dosavadní působení handheldu, tak jako hokejista před koncem kariéry se ohlédne na to svoje, určitě bychom vyzdvihli mnoho věcí. Ta nejdůležitější pro nás nebyla výkon nebo grafika, ale hry. Opravdu veliká nabídka skvělých titulů, kde si našel každý ten svůj. Nintendo je svými hrami proslaveno po celém světě. Kdo by neznal italského instalatéra nebo vždy v zeleném oblečeného Linka. Kapesní potvůrky, které chytáme do pokéballu či velká monstra, která zabíjíme pro slávu a odměny. A dnes vám my redaktoři chceme prozradit, jakých top 5 her bylo pro nás na 3DS.

jARYkURY

Dlouho jsem přemýšlel nad mým seznamem TOP 5 her. Je to velmi těžké, protože za tu dobu jsem hrál veliký počet dobrých titulů a týden před vydáním tohoto článku jsem se dostal k Fire Emblem, které mě uchvátily, ale na prvních pět míst se ještě nedostaly. Každopádně je beru na 6. pozici.

 1. Animal Crossing: New Leaf                                                                                                                                             Na první příčce s drtivou převahou je u mě Animal Crossing: New Leaf. Nikdy nekončící zábava v otevřeném světě zvířátek. Kolik hodin jsem jen u toho strávil, to by asi už nikdo ani nespočítal.
 2. Luigi´s Mansion 2                                                                                                                                                            Moje dvojka je před třetím místem jen o chloupek, ale přesto jsem se tak rozmyslel z důvodu pro mě zajímavějšího děje. Luigi’s Mansion 2 je kouzelně vtipná stylovka, která neomrzí.
 3. Legend of Zelda: A Link Between Worlds                                                                                                         Trojka byla potom jasná. Je jí Legend of Zelda: A Link Between Worlds. Pro mě osobně připomínka staré dobré Zeldy v novějším kabátě.
 4. Fairune                                                                                                                                                                              Nesmím ve své pětce zapomenout zmínit hru Fairune, jinak bych si to vyčítal. Dostal jsem se k ní jen náhodou a o to víc jsem pak byl mile překvapen. Rozhodně všem co mají rádi Zeldu a otevřené světy doporučuji.
 5. Pokémon Y                                                                                                                                                                      Na posledním pátém místě se to ve mně dost pere. Ke každé hře co jsem hrál, mám nějaký vztah. Přesto sem dám Pokémon Y. Pro mě jeden z nejlepších dílů série.                                 

Liniik

 1. Pokémon Y                                                                                                                                                                     Asi jste to minimálně u jednoho z nás čekali, nicméně pro mě je to díl, díky kterému jsem „znovuobjevil“ Pokémony a baví mě doteď, kdy si zaplňuji celý Pokédex
 2. Bravely Default                                                                                                                                                         Nádherné RPG, které ještě nemám dohrané. Neuvěřitelným způsobem mě hra chytla díky hudbě a velice zajímavé grafice, hlavně ve městech, kde si vyloženě užívám 3d režim konzole.
 3. Super Mario 3D Land                                                                                                                                           Mariovka, co jsem měl v bundlu k 3DS. Abych šetřil konzoli, rozbíjel jsem stylusy, nicméně Mario ze třetí osoby je zajímavá hra, kterou můžu s klidem doporučit.
 4. The Legend of Zelde: Ocarina of Time                                                                                                                Skvělá a zajímavá hra, všechny ty dungeony a drobné hádanky tomu dodávají něco, co jinde nenajdeme.
 5. Animal Crossing: New Leaf                                                                                                                                       Jedná se o jediný díl, který jsem v této sérii hrál. Celkový názor si můžete přečíst v mojí recenzi, ale mám-li to shrnout, je to pro mě skvělá hra na odreagování se.                                      

Bramatton

Napsat jenom pět svých nejoblíbenějších her na konzole z rodiny Nintendo 3DS mi bylo skutečným mučením a nemohl jsem se plně rozhodnout. Takže jsem si dovolil následující příčky „zaokrouhlit“ alespoň na celé série.

 1. Yo-Kai Watch série
  I přesto, že taková jména jako Nate, Whisper nebo Jibanyan jsou pro českého, slovenského, a celkově asi i evropského človíčka určitým zaklínadlem, jde o sérii, které jsem hned od vydání prvního dílu v roce 2016 propadl. Výborný příběh, hudba, hratelnost a rozmanitý herní svět. Jednoznačná topovka!
 2. Professor Layton série
  Vzpomínám na dobu, kdy jsem ještě neměl 3DSko a slintal nad všemi tituly, o kterých jsem jen zaslechl. Matně si vybavuju, že jsem sledoval tuším druhý vydaný díl, Professor Layton and the Pandora’s Box, na YouTube a doufal, že si to někdy zahraju. To se změnilo, když jsem poznal Lukáše, se kterým jsem si ohledně Laytona padl do noty a mohl si jej konečně vyzkoušet. Zážitek na celý život.
 3. Animal Crossing série
  I když tady říkám série, konkrétně na své handheldové konzoli jsem hrál jen díl z podtitulem New Leaf (dnes už New Leaf: Welcome amiibo). Samozřejmě jsem vyzkoušel i Animal Crossing na Wii, Wii U (verzi deskové hry) a Happy Home Designer na 3DSku. A je to parádní. Už od mládí jsem miloval The Sims a když mi Nintendo tak hezky naservírovalo něco podobného, ale ještě lepšího, a s ňuňanými zvířátky, byl bych blázen neodolat pokušení.
 4. The Legend of Zelda série
  Tady myslím, že není třeba odůvodňovat svůj výběr. Ať už bychom se bavili o Ocarina of Time 3D, Majora’s Mask 3D nebo A Link Between Worlds, každá je zajímavá a tak překrásně jiná.
 5. Různé?
  Za celé ty roky mi do rukou přistála řada 3DS titulů a na páté místo asi nedokážu jednoznačně vybrat účastníka. Mám rád Pokémony, hrozně mě bavila série Box Boy, hudební hry ze série Rhytm Paradise (resp. Rhytm Heaven) jsou taktéž dokonalé. Páté místo musím nechat holt otevřené a kdo ví? Třeba se tu nějaká ta TOP hra časem objeví.                                                                                          

Lukas

Svoje vlastní 3DS jsem získal až jako verzi XL a do té doby jsme jenom slintal a smutně koukal na svoje staré DSiXL, když na brněnských srazech už hráli MK7. Nakonec byl Ježíšek štědrý a nadělil mi 3DS XL white v bundlu s Mario Kart 7. To bylo radosti…

 1. Mario Kart 7
  Jsem fanoušek závodů v Houbovém království a u této hry jsem strávil mnoho hodin, ať už to byl single nebo multiplayer online nebo na srazech s přáteli. Zajímalo by mě, kolik kilometrů jsem najezdil, kolik prodriftoval pneumatik. Moje nejoblíbenější trať? Rozhodně MAKA WUHU. To víte, hodně jsem cvičil na Wii Fit…
 2. Animal Crossing New Leaf
  New Leaf byla první hrou ze série Animal Crossing, kterou jsem si zahrál. Všichni o ní mluvili, všichni ji hráli, jen já byl zase pozadu. No a hádejte co se stalo, když jsem si ji asi po dvou měsících koupil také? Prakticky nikdo ji už nehrál… Zábavy jsem si užil dost. Neustálé přestavování městečka, budování parků, česání jabloní a cestování na tropický ostrov mě dokázalo zabavit na celé léto a v různých vlnách pár let od vydání. Všechny postavy z Lesa zvířátek (jap. jméno hry) jsem si zkrátka zamiloval a polici mi doma zdobí všechny amiibo figurky. Doufám, že na E3 oznámí novou verzi pro Switch.
 3. Pokémon Sun
  Pokémoni, co k tomu víc dodat. Už 26 let jsou tu s námi a pořád nás baví. Oznámení Pokémon Sun pro mě bylo velkou slávou. Odklon od zajetých kolejí a tropické prostředí regionu Alola mě hřálo na duši. Teď už je musím, zase, pochytat všechny.
 4. Professor Layton Azran Legacy
  Kdo mě zná, ten ví, že jsem největší fanoušek Profesora Laytona na světě. Dobře, tak velký asi ne, ale mám ho opravdu hrozně rád a například vedle Zeldy jde o jednu z mých nejoblíbenějších sérií na Nintendo handheldech. Azran Legacy jsem hrál z 3DS verzí jako první. Dost jsem se bál změny grafického zpracování na 3DS, nicméně ve výsledku jsme byl nadmíru spokojený. Na konci si trochu poplakal a teď už jen čekám na na Laytonův velký návrat. No a na Lady L taky!
 5. James Noir’s Hollywood Crimes
  Tuhle hru jsem dostal jako dárek na cestu do práce. Moc jsem si ji chtěl zahrát, ale nikdy jsem si ji sám nekoupil. Oproti Laytonovi byla hra mnohem kratší a po technické / výtvarné stránce mnohem horší. Ale to jak na mě zapůsobila, bylo nepopsatelné. Detektivní pasáže propletené s vědomostní TV show postupně odkrývaly zločin a já hrál, hrál až byl konec, překvapivě.