Nintendo na mobilních hrách v roce 2018 vydělalo 348 milionů dolarů

Na mobilní telefony Nintendo začalo útočit až v roce 2016 s vydáním Super Mario Run, což byl vítaný krok. Posléze vyšlo ještě několik her včetně těch od Pokémon Company, jako třeba hit Pokémon GO či Pokémon: Magikarp Jump. O těch, které produkuje přímo Nintendo, zveřejnil server Sensor Tower zajímavé informace.

V roce 2018 Nintendo na těchto hrách vydělalo celkem 348 milionů dolarů, zhruba o 15% více než v roce 2017. 66% z celkového výdělku pak má na svědomí tahová free-to-play strategie Fire Emblem Heroes, která jen v uplynulém roce vydělala 230 milionů dolarů, celkově od svého vydání potom úctyhodných 487 milionů dolarů. Na druhém místě je s velkým rozdílem akční RPG Dragalia Lost, které v roce 218 vydělalo téměř 60 milionů dolarů, ačkoliv vyšlo ke konci roku a jen v pěti regionech (okolo dvou třetin z této částky ve hře utratili Japonci). V těsném závěsu je Animal Crossing: Pocket Camp, na posledním místě je pak nejstarší Super Mario Run. U toho nižší příjmy dávají smysl – hra free-to-start, tedy zdarma je jen první část a vy si můžete jedním nákupem koupit celou hru, ve které však mikrotransakce nemají takovou roli, jako v těch ostatních.

Tyto čísla ukazují, že pro Nintendo má smysl vydávat hry na telefony. Jednak je to skvělá propagace pro své hlavní tituly ze série (např. Fire Emblem Heroes leckoho nalákal na konzolové díly), tato statistika navíc ukazuje i slušné zisky. Ani v letošním roce nepřijdou mobilní hráči zkrátka. Na první kvartál letošního roku je plánovaná závodní hra Mario Kart Tour a třeba se i u nás konečně dočkáme vydání Dragalia Lost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
0
Share