Pokémon GO nové informace

Před malou chvílí vydalo Nintendo na svém evropském twitteru nové informace o chystané mobilní hře Pokémon GO. Kromě informací, které už známe, tedy o čem má hra být, jsme se dozvěděli mnoho novinek. Pro jistotu si ale vše shrneme:

 • Smyslem hry je propojit reálný svět a svět Pokémonů. Budete prozkoumávat známá i neznámá místa po celém světě, abyste pochytali co největší počet Pokémonů. Pokud narazíte na nějakého Pokémona, Váš telefon zavibruje a vy tak dostanete příležitost k odchytu. Pomocí telefonu hodíte Pokéball a Pokémon může být váš. Nebo můžete návštívit PokéStops, které jsou umístěné v nejrůznějších zajímavých místech, jako jsou umělecké instalace nebo historické památky, kde můžete získat nové Pokébally nebo jiné zajímavé předměty.
 • Jako trenér budete získávat zkušenosti (levely) a díky tomu potkávat silnější Pokémony pro zkompletování Pokédexu. Čím zkušenějším trénerem budete, tím budete mít větší šanci na získání lepších předmětů, jako např. Greatball, díky kterému chytíte Pokémona snadněji.
 • Další možností, jak získat nové Pokémony, je jejich vývoj. Pokud chytnete stejného Pokémona vícekrát, budete mít možnost vyvinout ho a získat tak nový druh. Může se stát, že na Vaší cestě budete míjet PokéStops a objevíte pokémoní vajíčko. Pokud s vajíčkem nachodíte určitou vzdálenost, může se vylíhnout a Vy získáte nového Pokémona do sbírky.
 • Některé divoké Pokémony naleznete v jejich přirozených prostředích, např. vodní Pokémony naleznete pouze v okolí rybníků nebo oceánů apod.
 •  V určité fázi hry dostanete možnost připojit se k jednomu ze tří týmů. Poté, co se připojíte, budete moct umístit Pokémona, ktérého jste dříve chytili do nového (prázdného) stadionu nebo do stadionu, ve kterém už je pokémon jiného člena týmu. Stejně jako PokéStops budou stadiony na reálných místech. Každý trenér může umístit pouze jednoho Pokémona do konkrétního stadionu aby podpořil týmovou práci a posílil tak obranu stadionu.
 • Pokud bude nějaký stadion obsazen jiným týmem, můžete jej vyzvat k zápasu pomocí svých Pokémonů. Pokud vyhrajete, získáte tak nadvládu nad novým stadionem.
 • Hra nabídne širokou nabídku výzev, jejichž splněním získáte nejrůznější medaile (achievementy) do svého profilu. Staňte se nejlepším ternérem a získejte co nejvíce medailí to půjde.
 • Pomocí přenosného zařízení Pokémon GO Plus si můžete užít hru i ve chvíli, kdy nemáte svůj telefon po ruce. Po propojení tohoto zařízení s telefonem pomocí technologie Bluetooth, budete dostávat oznámení pomocí LED notifikace a vibrací. Navíc budete moci chytit Pokémona pomocí stisknutí jednoho tlačítka.

Pokeplus

 • Hra byla testována na mále oblasti v Japonsku a prvky jako design, jazykové lokalizace a další nejsou zatím dokončeny.
 • Aplikace Pokémon GO bude dostupna pro Android a iOS.
 • Aplikace bude také obsahovat In-app platby.

Zdroj

12 comments
  1. Myslím, že nebudou vychází to z principů Ingress. Takhe si myslím alecže to bude skvělé. To nejlepší na té hře bude objevování podle mě.

 1. Mě by spíš zajímalo, vzhledem k tomu, že to bude appka, jestli to bude v ČR vůbec přístupné. Pokud vím, tak MiiTomo se u nás dostat nedá.

  1. Miitomo je jen otázkou času a dočkáme se. 😉 U téhle hry doufám, že bude dpstupná rovnou všem, dělá na tom Niantic a Ingress je dostupný, tak snad bude. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share