Square Enix chystá Dragon Quest hru v rozšířené realitě

Od extrémně silného startu Pokémon GO se rozšířená realita zdá být velmi oblíbeným tématem i u ostatních herních společností. Jedním z dalších, kdo se do této zajímavé kategorie her pouští, není nikdo jiný než Square Enix a to s jednou ze svých nejsilnějších značek. O vývoj se stará Japonské studio Colopl a už 11. června se v Japonsku chystá closed beta test. Z oficiální stránky hry (či překladu na Gematsu) můžeme zjistit, o čem vlastně hra bude.

Co je Dragon Quest Walk?

Dragon Quest Walk je geolokační hra pro smartphony. Staňte se hlavním hrdinou a choďte po skutečném světě, který se stane světem Dragon Questu.

Procházejte se mezi poli a mluvte s místními obyvateli během plnění vašich úkolů. Bojujte s různými monstry, zlepšujte se, připravujte si výzbroj a dokonce vyzývejte mocné nepřátele…

Série Dragon Quest, která se v minulosti objevila na konzolích se konečně přesunula do reálného světa. Je čas začít svoje dobrodružství!

Jak to funguje?

Příběh se rozvíjí tím, jak chodíte. Každý den se tak stává dobrodružstvím. Najděte si cíl a vyražte na cestu.

Významná místa

Na významných místech se budou objevovat úkoly. Tato místa se budou vyskytovat po celém Japonsku.

Můj pokoj

Postavte si svůj vlastní pokojíček ve světě Dragon Questu. Vyzdobte si ho nábytkem a předměty, které získáte během svého dobrodružství.

Během akce, na které byla hra oznámena také Yuu Miyake, výkonný producent Dragon Quest, zmínil Dragon Quest XII, stále čekající na oficiální oznámení.

“Mimochodem, co se Dragon Quest XII týče, o kterém určitě všichni přemýšlíte – [Yuji] Horii a já aktuálně pracujeme na přípravách vývoje spojeného s XII. Myslím si, že je pořád příliš brzy, ale rádi bychom to brzy v nějaké formě oznámili, vydržte prosím ještě chvíli.”

Za nás tento koncept oproti jiným kopiím Pokémon GO a dalším hrám v rozšířené realitě dává mnohem větší smysl. Doufáme, že hra opustí Japonské hranice a dostane se i k nám do evropy, abychom si ji mohli vyzkoušet i my. Třeba se to dozvíme během prezentace Square Enixu na E3. Na té by se také podle některých odhadů mohlo oznámit vydání Dragon Quest Rivals pro západní trh. V Japonsku byla hra vydaná pro telefony v roce 2017, na Switch se v témž regionu dostala letos v únoru. Spolu s potvrzeným vydáním Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age a Dragon Quest Builders 2 by tak pro nás mohl být rok 2019 rokem Dragon Questu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share