Nintendo končí podporu pro nákupy v 3DS a Wii U

Od března příštího roku nebude možné nakoupit nový software v Nintendo eShopu na konzolích z rodiny 3DS a Wii U. Nintendo to zdůvodňuje postupným úbytkem uživatelů těchto systémů a náklady související s údržbou infrstruktury.

Nicméně už od letošního května nebude možné přidat kredity pomocí platební karty a od srpna odpadne možnost přidat kredity pomocí Nintendo eShop Card. Možnost uplatnit kód pro stažení (například z nějaké promo akce) ale bude pořád funkční.

Pokud budete mít slinkované peněženky Nintendo Network ID (3DS, Wii U) a Nintendo Account (Switch), budete moci přidávat a nakupovat pomocí těchto sdílených prostředků až do ukončení služby.

Nintendo ovšem zdůrazňuje, že stále bude možné i po březnu 2023 stáhnout znovu obsah, který už vlastníte, dále DLC do různých her a softwarové updaty. Funkce online multiplayeru také zatím nebude omezena.

Pro zjednodušený přehled odehraných hodin a her Nintendo připravilo zvlášť web: https://my-nintendo-3ds-wiiu-memories.nintendo.com/. a pro více informací si můžete přečíst originální zprávu zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
62
Share