Pokud si pamatujete službu Dream Suite, která byla představena v předchozím dílu série Animal Crossing: New Leaf, asi si vzpomínáte jaké nabízela možnosti. V tomto wellness podniku jste si mohli za drobný poplatek zdřímnout a nechat si zdát sen o jiném ostrově. Živý sen, ve kterém se po daném ostrově můžete projít, inspirovat se a následně se probudit a hrát dál, jak jste zvyklí. Tato herní funkce byla silná především díky možnosti navštívit náhodný ostrov, případně použít filtry pro selekci oblasti nebo přímo použít kód na konkrétní ostrov. Tato funkce se vrací i v nejnovějším díle New Horizons, ale někde po cestě se z ní vyprchalo kouzlo.

Bohužel v novém díle New Horizons, do kterého byla tato funkce přidána v rámci druhé letní aktualizace, se tyto možnosti úplně vytratily a jediná šance, jak nějaký snový ostrov navštívit, je znát konkrétní Dream Code daného ostrova. Nechápu, proč byla možnost filtrování a náhodného výběru odstraněna, protože tím ničí celý koncept snového cestování. Nechci hledat po sociálních sítích jednotlivá čísla. Přátele, které znám, mohu navštívit přímo přes Dodo Airlines, a ty které ne, v rámci snění. Nintendo, Nintendo… na co jste mysleli?

Osobně doufám, že se jen kvůli aktuální pandemii nestíhalo nebo se řeší technické problémy a k přidání náhodného cestování dojde později. Do té doby raději zůstanu u Dodo aerolinek.