Animal Crossing: New Horizons je prodejní hit

Pokud sledujete dění na herní scéně, asi vám nemohlo uniknout momentální šílenství kolem nového dílu hry ze série Animal Crossing pro Nintendo Switch.

Japonský magazín Famicu napsal, že během prvních třech dnů (první prodejní víkend) se jen v Japonsku prodalo neuvěřitelných 1 880 000 kopií hry. Toto číslo v sobě zahrnuje jak fyzické kopie, tak kopie her z bundlu s konzolí, ale také dárkové karty pro stažení hry. Číslo nezahrnuje online nákupy v Nintendo eShopu, což znamená, že reálné číslo je nejspíš mnohem vyšší.

Pro srovnání. Nový díly hry ze série Pokémon, Sword a Shield, zaznamenaly také velmi skvělé prodeje v prvním prodejním týdnu, kdy dosáhly na 1 360 000 prodaných kopií a staly se tak nejprodávanějšími díly ze série. Nicméně New Horizons má také skvěle nakročeno a bude velmi zajímavé sledovat, kam až se čísla postupně vyšplhají a jestli se hře podaří zařadit mezi jedny z nejprodávanějších titulů pro Nintendo Switch, mezi které patří hity jako Mario Kart 8 Deluxe s 22,96 miliony, The Legend of Zelda: Breath of the Wilds s 16,34 miliony nebo Pokémon Sword and Shield s 22,96 miliony prodaných kopií her (k 31. prosinci 2019).

Animal Crossing: New Horizons byl také v posledních dnes viděn po boku Doom Eternal jako dvou velmi očekávaných her. Dvou her, které ale na pomyslné žánrové linii stojí na úplně opačných koncích. Výsledky prodejů možná leckoho překvapí, protože na první pohled infantilně vypadající Animal Crossing vévodí na prvním místě v top 10 nejprodávanějších her ve Velká Británii. Je jasné, že vysokým prodejům, kromě popularity série, přispěla také současná světová situace s řáděním viru COVID-19, kvůli kterému je obyvatelstvo přinuceno být být doma v bezpečí a má tak mnohem více času na hraní her.

Na závěr ještě připomenu prodeje celé série Animal Crossing. Čísla jsou platná k roku 2017. Jak můžete vidět New Horizons už šlape na paty prvnímu dílu vydanému na konzoli N64 a později také na Game Cube.

Název hry Platfroma Rok vydání Prodeje kopií
Animal Crossing Nintendo Game Cube 2001 2,32 milionů
Animal Crossing: Wild World Nintendo DS 2005 11,75 milionů
Animal Crossing: City Folk Nintendo Wii 2008 4,32 milionů
Animal Crossing: New Leaf Nintendo 3DS 2013 12,45 milionů
Animal Crossing: Animal Crossing: HHD Nintendo 3DS 2015 3,43 milionů
Animal Crossing: amiibo Festival Nintendo Wii U 2015 méně než 1 milion

 

Patříte také mezi fanoušky série? Které díly ze série jste hráli a které patří k vašim nejoblíbenějším?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
25
Share