Astral Chain – poznatky a dojmy z Post E3!

Na letošní Post E3 jsme si sice Astral Chain zahrát nemohli, ale aspoň jsme o hře dostali prezentaci a viděli jsme její živý gameplay. Z těchto zdrojů jsme o hře získali nějaké informace, byť ne nejnovější.

Příběh Astral Chain se odehrává v budoucnosti, ve které je lidstvo na pokraji vyhynutí kvůli mimozemské invazi. Zbytek lidstva žije v Arše, městě, které musíte chránit. Hrajete za něco na způsob policisty/vojáka, buď za muže, nebo za ženu. Vaše postava má jako parťáka (ochočeného) Legiona, mimozemšťana ze stejné rasy, jako jsou mimozemští útočníci, zvané Chymery. Krom ochrany obyvatel Archy budete mít za úkol provádět vyšetřování různých případů. Ty se provádějí pomocí hologramů a můžete při nich využívat i schopnosti, které máte v zápasech, avšak s jinou aplikací. To mi přišlo jako celkem zajímavá herní mechanika. Údajně by měla mít každá schopnost unikátní využití jak v zápasech, tak ve vyšetřováních. Při průzkumu měst musíte dbát zákonů, jako správný policista. A vaše postava dostane i finanční odměny za úklid odpadků. Protagonista však není úplně vzorným občanem, jelikož může využívat svého Legiona k odposlouchávání občanů a podezřelých. Ve hře budete mít na výběr až z pěti typů Legionů.

Legionové dokáží sledovat stopy Chymer, což je schopnost, které budete při hře využívat dost. Hlavní účel Legionů je však, jak již název hry napovídá, “řetěz”. Můžete jím Chymery svázat, nebo ho třeba i využít k létání. Skákat sice nemůžete, ale tohle zní jako poměrně zábavná alternativa. Legionové také dokáží zpomalit čas. Využívání Legionů však není zadarmo, budete si při něm muset hlídat staminu vašeho parťáka. Některé akce vyžadují více staminy, než jiné, a bohužel už jen to, že je váš parťák povolán, vám bude postupně ubírat staminu. Doplníte si ji však sbíráním pozůstalé energie Chymer a jejich zabíjením, což vám zároveň doplní i životy. Celkově se na Astral Chain dost těším, jsem velkým fanouškem cyberpunku, což je motiv, který ze hry přímo číší. Snad bude mít hra i skvělý soundtrack. Uvidíme, až hra vyjde 30. srpna letošního roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share