Společnost Majesco Entertainment oznámila, že chystá vydání populární hry Monster Tale, kterou si mohli hráči před několika roky zahrát na kapesní konzoli Nintendo DS. V tuto chvíli víme, že hra se chystá pro “moderní herní systémy” a není tak stoprocentně jisté, jestli hra skutečně na Switch dorazí. Nicméně vzhledem k tomu, že Nintendo Switch je nejnovější konzolí a první vydání se uskutečnilo také v rámci Nintendo rodiny, nemělo by vydání snad nic bránit.

Po deseti letech, během kterých došlo k oznámení vydání přepracované verze pro Nintendo 3DS (Monster Tale Ultimate) a jejímu následnému zrušení, tak hráči znovu prožijí dobrodružství mladé dívky Ellie a jejího kamaráda-obludku Chompa, které v sobě snoubí prvky logických plošinovek a pet managementu. Ve společné snaze musí Ellie a Chomp zastavit proradného Kid-Kingse, vrátit svět do rukou obludek a vrátit Ellie domů.

V době vydání hra sklidila velmi vřelé přijetí a dobové recenze hře udělily hře nadprůměrné hodnocení. Na serveru Metacritic má dnes hra agregované hodnocení 79.