Blizzcon 2019: Overwatch 2 přinese příběhové mise, nové módy a další nové prvky i na Nintendo Switch

Od vydání sci-fi střílečky ve Switch verzi uplynuly jen dva týdny, Blizzard už ale na Blizzconu přichází s informacemi o vývoji druhého dílu. Ten je zatím stále ve vývoji a datum ani odhadovaná doba vydání nebyla oznámena, víme však, že má vyjít i na Switch a má redefinovat význam slova sequel. Pojďme se tedy podívat na to, co všechno nám o chystané dvojce prozradili.

Příběhové mise

Na to, že je Overwatch primárně multiplayerová hra (sekundárně vlastně také), skrývá opravdu hodně příběhu. I díky animovaným videím jsme se dozvěděli další detaily o některých událostech a hrdinech, se kterými jsme přišli do styku. Co-op mise s příběhem jsme si mohli zahrát i během některých eventů (např. Archives). Dvojka konečně přinese příběhové mise jako permanentní záležitost. Půjde o akční mise pro 4 hráče, kde nás v úvodu a závěru čeká cutscéna. A na těch dělá stejný tým, který připravoval i ty stávající. Dočkáme si i tzv. Hero Missions, které nebudou tolik zaměřené na příběh a půjdou odehrát s kterýmikoliv hrdiny. Jak Jeff Kaplan poznamenal, “Většina hráčů hraje jen několik hrdinů, se kterými to dobře umí, aby měli v multplayeru šanci. Hero mód nabízí příležitost zahrát si i s těmi ostatními.”

Nový mód pro multiplayer

I přes pořádnou dávku příběhu půjde stále o kompetitivní multiplayerovou hru, díky čemuž přijde vůbec poprvé od vydání jedničky nový mód. Ten se bude jmenovat Push a vaším úkolem bude doprovázet robota tlačícího bariéru do nepřátelského území. Jakmile ale robota opustíte a začne mu dělat společnost druhý tým, vydá se opačným směrem tlačit bariéru směrem k vám. Cílem tohoto módu je přenést team fighty z jednoho bodu na celou mapu.

Nové mapy

Není velkým překvapením, že se do Overwatch 2 dostanou všechny mapy, ale přibyde několik nových. Těšit se můžeme na Toronto, Rio De Janeiro či Monte Carlo. A bylo zmíněno, že některé budou mnohem větší, než ty aktuální.

Talenty

Novinkou, která bude dostupná pouze v PvE režimech jsou talenty. Každého hrdinu si budete moct “vylevelovat” a trochu si ho s talenty vylepšit. Tracer například můžete zvolit možnost doplnit zásobníky s každým použitím schopnosti. U Torbjörna nám zase předvedli kombinaci několika talentů, kdy díky prvnímu mohl místo kanónu umístit plamenomet a díky druhému tři menší místo jednoho velkého. Tento prvek umožní trochu víc si přizpůsobit své hrdiny a také zvýšit si sebevědomí díky silnějším hrdinům.

Noví hrdinové

Samozřejmě se vedle aktuálních hrdinů, kteří projdou vizuálním redesignem, aby lépe zapadli do příběhu odehrávajícím se o něco později, dočkáme i nových. První byla odhalená Sojourn s velkou energetickou zbraní. V ukázkách a materiálech si ale nejde nevšimnout Echo, kterou jsme spatřili minulý rok ve videu Reunion. Snad přijde také.

Crossplay s jedničkou

Znáte takovou tu situaci, když si koupíte nový díl multiplayerové hry a nemůžete hrát s kamarádem, který má ten starý. To by mělo odpadnout – Overwatch bude udržovaná i nadále a multiplayer budou moct hrát proti sobě hráči obou dílů. Ani pokud jste jedničku právě koupili, nemusíte smutnit – veškerý odemčený postup se přenese do nového dílu. Některé prvky jako skiny či mapy by se do jedničky měly dostat také ve formě aktualizací. Dvojku dále čeká upravený HUD, který by měl sdělovat více informací, ale tak, aby co nejméně rušil a údajně má u vývojového týmu vysokou prioritu.

Jak už jsme zmiňovali, Overwatch 2 zatím nemá stanovené vydání, ale vyjde na PC, PS4, Xbox ONE a hlavně Nintendo Switch. Další informace naleznete na oficiální stránce.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share