Dostali jste od Ježíška Nintendo Switch? Co teď s ním?

Gratulujeme! Právě jste se stali jedním z hrdých fanoušků a hráčů, kteří mají jedno ze zařízení z rodiny Nintendo Switch – Nintendo Switch nebo Nintendo Switch Lite – a mohou si užít výborné hry jako např. Mario Kart 8 Deluxe, zazápasit si v Super Smash Bros. Ultimate, pochytat pár pokémonů v Pokémon Sword a Pokémon Shield, nebo se vydat na dobrodružství na ostrov Koholint v The Legend of Zelda: Link’s Awakening či zachránit Zeldu v otevřeném světě titulu The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Víte však co dalšího Nintendo Switch nabízí? Víte, že můžete v menu prozkoumat novinky, hry prošmejdit v obchodě Nintendo eShop nebo dělat screenshoty či videa a publikovat je na sociálních sítích?

Jak nastavím Nintendo Switch?

Rozbalili jste dárek a objevili tam Nintendo Switch? Výborně! Víte, jak ho ale nastavit? Video níže vám dokáže zodpovědět všechny základní otázky a provede vás prvotním nastavením od volby jazyka až po profil.

Co si všechno můžu na Nintendo Switch zahrát?

Knihovna Nintendo Switch her už nyní čítá přes více než 3000 titulů a vybere si tak úplně každý – musíte však koukat na to, jestli máte Nintendo Switch nebo Nintendo Switch Lite. Existuje totiž skupina her, kterou si na Nintendo Switch Lite nezahrajete. Pokud hledáte něco rodinného či něco, co si zahrajete s kamarády, rozhodně nešlápnete vedle se Super Mario Party, Splatoon 2, Fortnite, Overcooked 2 nebo třeba FIFA 20 pro Nintendo Switch. Pokud preferujete hraní příběhových her, tak vás zajistě potěší The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Luigi’s Mansion 3, Super Mario Odyssey nebo třeba Xenoblade Chronicles 2.

Nechcete jen sedět na gauči a hrát? Žádný problém. Nintendo Switch nabízí i řadu pohybových nebo unikátních her, které promění klasické mačkání tlačítek na ovladači v něco úplně nového. Pokud se chcete dát do formy, vyzkoušejte Ring Fit Adventure. Se sérií Nintendo Labo zase postavíte úžasné projekty a pomocí konzole jim vdechnete život – představte si to asi jako takovou interaktivní stavebnici.

Určitě se můžete podívat do našeho vánočního rádce, kde jsme se rozepsali o hrách, které by vám neměli do sbírky chybět. A pokud moc neumíte anglicky, můžete si prohlédnout náš nejrozsáhlejší aktualizovaný seznam her v češtině.

Co je Nintendo Switch Online?

Nintendo Switch Online je placená služba, pomocí které můžete hrát multiplayerové hry online s přáteli kolem celého světa, zálohovat uložená data do cloudu, získat přístup k exkluzivním slevám a novinkám, nebo si užít hry z rozšiřující se knihovny NES a SNES her. Zakoupit můžete buďto individuální členství, nebo rodinné členství až pro 8 lidí. Nově založeným účtům Nintendo Account společnost nabízí bezplatné 7denní členství zdarma.

A kde se dozvím něco o novinkách a hrách?

V hlavní nabídce konzole Nintendo Switch najdete několik důležitých ikon. Některé zajišťují přístup do nastavení nebo zobrazují aktivní ovladače, další se specificky týkají novinek nebo Nintendo Switch eShopu. Novinky slouží ke sledování oblíbených her – můžete si je přidat do seznamu a sledovat jen selektivně některé z nich. Je dobré je sledovat, protože se dozvíte novinky, zajímavosti nebo třeba slevové akce z první ruky. Nintendo Switch eShop je klasickým internetovým obchodem, kde si můžete zakoupit nové hry, stáhnout demoverze nebo znovustáhnout již zakoupené hry.

A můžu nějak sdílet své screenshoty?

Nejen to… dokonce můžete sdílet i svoje videa! Na levém Joy-Con ovladači najdete speciální “Capture” tlačítko, pomocí kterého uděláte v podporovaných hrách screenshot. Dlouhým podržením v podporovaných hrách zachytíte zpětně 30 vteřin do formy videa. V hlavní nabídce pak můžete tyto soubory pod záložkou Album třídit, upravovat, mazat a sdílet na sociální sítě Facebook a Twitter.

Pořád se moc neorientuji v hlavní nabídce…

Z hlavní nabídky máte přístup ke všem funkcím Nintendo Switch. Dlouhým podržením domovského tlačítka na pravém Joy-Con ovladači dostanete rychlý přístup k oblíbeným funkcím, jako je nastavení jasu, sleep (spací) mód nebo režim letadla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
2
Share