Dragon Quest XI pro Switch vyjde “mnohem později” než na ostatní platformy

Nejnovější díl JRPG série, která ovlivnila videohry a japonskou kulturu, vyšel už během loňského roku v Japonsku. Evropská a Americká verze je již nějakou dobu slíbena, dosud ale bylo ticho po pěšině. Teď se konečně dozvídáme další detaily. Víme, že PS4 a PC (Steam) verze vyjdou 4. září letošního roku a z dřívějška také to, že běží na Unreal Engine 4. Switch verze letos celkem určitě nevyjde a je možné, že vyjde “mnohem později”, jak oznámil Square Enix, údajně kvůli větší komplikovanosti, a to i z technologického hlediska.

“Západní” verze Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age se dočká také několika větších změn či vylepšení. Celá hra bude obsahovat anglický dabing, hezčí menu, Hard mód, možnost pohledu z první osoby nebo sprint pro rychlejší objevování. Bohužel pro fanoušky 3DS, verze pro tuto konzoli nebude lokalizována, takže pokud neumíte Japonsky, budete muset sáhnout po jiné platformě.

Britskému IGN se podařilo setkat se s otcem série a podívat se na část západní verze připravované hry. Pokud vám nedělá problémy angličtina, doporučujeme shlédnout videa níže. Pokochat se budete moct krásnými vizuály a stylem, který je typický pro všechny moderní hry série Dragon Quest.

Na hru se moc těšíme, přesto máme trochu obavy, co přesně může ono “mnohem později” znamenat. Pár měsíců? Rok? Nepřestáváme doufat, že to bude jen několik týdnů až měsíců, a do jara 2019 bude Dragon Quest XI i na Switchi.

Zdroj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
1
Share