E3 2019: Animal Crossing: New Horizons oznámen a odložen

Moje a vlastně se nebudu bát říct naše prosby, byly vyslyšeny. Konečně jsme se dočkali plnohodnotného pokračování oblíbeného simulátoru komunity Animal Crossing s přídomkem New Horizons. Poslední díl New Leaf vyšel v roce 2012 na kapesní konzole z rodiny DS po němž následovalo několik spin-off titulů jako Happy Home Designer, který posouval hratelnost směrem k pokročilejšímu budování interiérů a exteriérů, deskovou hru Animal Crossing: amiibo Festival, mobilní verzi hry Pocket Camp a nyní se přesouvá na Switch v plnohodnotné instanci. Už od prvního pohledu je jasné, že se jádro hry nezměnilo. Se svou postavičkou budete obývat ostrov, pěstovat, stavět, interagovat s jinými postavičkami a spoustu dalších akcí známých z předchozích dílů. Změnil se ale zasazení. Z uveřejněného traileru je vidět, že Tom Nook, známý obchodník a.k.a největší lichvář na světě, dobře zbohatl a otevřel si vlastní cestovní kancelář, která vám zprostředkuje život na opuštěném ostrově, který se stane vaším novým domovem. Vývojářka Aja Kjogoku prozradila, že se k tomuto kroku rozhodli proto, aby dali hráči novou zkušenost v podobě vybudovat si vlastní městečko od úplných základů, což je jeden z hlavních rozdílů oproti předchozím dílům.

Mohli jsme také vidět, že hra bude více zaměřená na craftění vybavení a předmětů. Ty budete vytvářet skrz pracovní stůl ve stanu Toma Nooka a aplikaci v novém herním předmětu NookPhonu. Aplikace se jmenuje DIY Recipe a najdete v ní kartičky jednotlivých předmětů a vybavení spolu s cenami. novinkou je také možnost vystavit libovolný předmět mimo vaše obydlí, můžete tak umístit na ostrov nespočet různých věcí jako jsou lavičky, táboráky, okrasné prvky apod. Další aplikací ve vašem telefonu bude Nook Miles, což je systém cílů za jejichž splnění získáváte body, které půjdou později přeměnit na nějakou zajímavou věc. V telefonu se skrývají další zajímavé funkce jako je fotografický režim a přivolání kamaráda. S ním poté můžete podobně jako v předchozích dílech spolupracovat na zkrášlování ostrova s jedním rozdílem. Nyní je vždy jeden z hráčů velitelem, který rozhoduje, co se bude dělat. Např. při navolení sekery budou mít další hráči také sekery a mohou kácet stromy. Velitelství lze mezi hráči průběžně střídat. Lze také vidět zvětšený inventář o čtyři volná místa.

To, že ve hře figuruje reálný čas není žádná novinka, zajímavé je ale to, že hra bude nově brát v potaz to, na které z polokoulí Země hráč žije a podle toho přizpůsobovat podnebí ve hře.

Trochu jsem očekával, že Animal Crossingu bude věnován větší prostor a hra je již ve fázi před vydáním, ale smutnou zprávou je, že hra vyjde se zpožděním. V posledním Nintendo Directu bylo vydání hry oznámeno na rok 2019, nicméně bylo odloženo až na 20. března 2020. Abych řekl pravdu, rád si ještě nějaký ten měsíc počkám v naději, že hra bude skutečně stát za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share