E3 2019: ASTRAL CHAIN má dobře nakročeno k tomu být nejzajímavější hrou letošního roku

Velkým překvapením únorového Nintendo Directu byla akční hra ASTRAL CHAIN od studia PlatinumGames. Kromě toho, že se jedná o úplně nové IP, jde o exkluzivní titul, na kterém pracují legendy úspěšných her NieR:Automata či mezi námi nintenďáky dobře známé Bayonetty. Na první pohled se jednalo o zajímavý nápad, ovšem s nejistým úspěchem. Teď po E3 však můžeme říci, že tu máme zaděláno na skvělou hru.

Kromě nového traileru (výše) a informací v tiskové zprávě, jsme se totiž dočkali i dvou půlhodinových streamů z Nintendo Treehouse. Trochu více jsme se tak mohli seznámit s prostředím hry i její hratelností. Abychom to tedy shrnuli. Chopíme se role člena speciální policejní jednotky, zvané Neuron. Vybrat si budeme moct pohlaví a svou postavu přizpůsobit. Našeho mladší dvojče a důležitý spojenec v jednotce Neuron bude mít pohlaví opačné. Důvod vzniku těchto speciálních policejních sil je prostý – v multikulturním městě Ark se objevily brány do jiné dimenze. To by nebyl problém, pokud by však z nich nezačali vylézat vetřelci, kteří útočí na lidi a působí pohromu a nepořádek. Vy, spolu se svým Legionem, speciální zbraní, je musíte zastavit a odhalit tajemství dimenze Astral Plane, abyste předešli dalším incidentům.

To všechno zní hezky, že to bude zábava nám odhalily zmíněné ukázka. Od tvůrců hry se například dozvídáme, že ASTRAL CHAIN se nedrží jen jednoho žánru, což je nám vzápětí dokázáno, kdy jsme vrhnuti k řídítkům policejní motorky. Během jízdy (a střelby) se mimo jiné dozvídáme i podrobnosti o příběhu – podobným způsobem, jakým jsou rozhovory během jízdy v autě v GTA V, což je dle mého názoru skvělý způsob. Dalším prvkem, který se mi velmi zamlouvá je detektivní část. V některých hrách jsou tyto části výtečně zpracované a podle ukázky věřím, že ani tady nebudu zklamaný. V zásadě půjde o to pořádně prozkoumat okolí, všímat si detailů a při sdělování těchto informací se zamyslet nad tím, co jsme objevili. V neposlední řadě musím vypíchnout i akční soubojový systém, kde důležitou roli hraje strategie, volba správného bojového stylu a využívání schopností svého Legiona. Legionů je mimochodem více druhů, a kromě odlišných schopností mají i odlišné talentové stromy.

Hratelnost tedy vypadá více než dobře. Skvěle také vypadá vizuální stránka. Zatím sice nemáme potvrzeno, v jakém rozlišení a snímkovací frekvenci hra poběží, na obou ukázkách ale vypadá velmi dobře. Vliv na to může mít zasazení děje do města, kde konzole nemusí vykreslovat množství objektů do velké dálky, specifická stylizace, ale i zkušenosti, které vývojáři z PlatinumGames se Switchem mají. Přeci jen už na něj vydali první a druhou Bayonettu, které se těší perfektní optimalizaci a nepochybuji, že skvěle zpracovaná bude i tato hra. Troufnu si říct, že ASTRAL CHAIN má šanci stát se nejen jednou z nejlépe vypadajících Switch her letoška, ale možná i celkově. Na výsledek si ještě počkáme, vydání je ale za dva a půl měsíce – hra už je tedy nejspíše hotová a pracuje se na optimalizacích. Záběry z Treehousu se od finální hry nejspíš nebudou příliš lišit.

Kdo NBase sleduje už delší dobu si nejspíš všimnul, že mám moc rád, když se vývojáři zaměří i na některé zdánlivě nepodstatné detaily. A alespoň podle ukázek se zdá, že cit pro detail chybět nebude. Jak jsem zmiňoval, vetřelci z jiné dimenze za sebou nechávají nepořádek. Po městě tak občas můžete najít odpadky, ale i nebezpečnou červenou hmotu. A jako správný policista můžete tento nepořádek uklidit, a dokonce být za tento úklid odměněn. Detailů si můžeme všimnout i v designu futuristického města a jeho obyvatel.

ASTRAL CHAIN skrývá neuvěřitelnou hloubku jak v příběhu, tak v soubojích a jeho sci-fi/fantasy zasazení z něj dělají vskutku zajímavý kousek. Někteří už možná hru odepsali, protože je “příliš japonská” či “příliš akční”, ale to je podle mě velká škoda – tento titul by neměl zůstat přehlédnutý, už kvůli tomu, že se jedná o neobvyklou a unikátní hru. Za povšimnutí stojí i limitovaná edice se 152stránkovým artbookem. Pro mě osobně je ASTRAL CHAIN jedou z her na které se nejvíc těším a doufám, že má očekávání bude předčit. Naštěstí už nebudu muset čekat příliš dlouho – tenhle skvost jde do prodeje už 30. srpna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Related Posts
Total
44
Share