Emily Rogers: NX nebude používat x86 architekturu

Emily_RogersInvestigativní novinářka Emily Rogers na svém blogu píše, že Nintendo NX nebude používat x86 architekturu jako současná generace konzolí. Ti, kteří očekávají, že Nintendo NX bude na úrovní PlayStation NEO bude zklamán, výkon totiž má být srovnatelný s Xbox One.

 

Po rozhovoru se sedmi různými lidmi tento týden, mohu s jistotou říci, že je to pravda. NX nepoužívá x86 architekturu jako PlayStation 4 a Xbox One. NX má zvláštní, zakázkové čipy a celkový design hardwaru je velmi moderní. Tyto čipy jsou špičkové, protože jsou velmi moderní, ale moderní čipy nemusí nutně znamenat, že se Nintendo snaží vytvořit nejsilnější hardware na trhu. Kromě toho nějaké zvěsti o použití  “Polaris čipů” a “Polaris architektury” jsou šílené.

Pokud jde o hrubou sílu, četné zdroje říkají, že NX je mnohem blíže k Xbox One než PlayStation 4. Každý, kdo tvrdí, že NX bude mít dvakrát takovou sílu jak PS4 GPU, bude zklamán. Na základě toho co jsem slyšela nevěřím že NX budou přímo konkurovat PS4 (neo) co se síly týče.

K dispozici bude spousta debat o NX specifikacích, protože nebude jednoduché přímo porovnávat dvě jablka (s architekturou x86) a pomeranč (který nepoužívá x86). Všechno co jsem ale (zatím) slyšela naznačuje, že NX výkonem neohrozí žádnou konzoli ze současné generace … kromě Wii U.

9 comments
  1. Nemůžeme takhle soudit, že bude nic moc, počkej na oficiální ohlášení nebo na nějaké potvrzené informace. 🙂

  1. Věřím, že ano. Dělají s tím velké tajnosti a má to být něco úplně nového, tak uvidíme. 🙂

 1. Už z minulosti víme, že slabší hardware u Nintenda neznamená vůbec nic. Nintendo Wii mělo hardware srovnatelný s prvním xboxem a co všechno si na tom člověk mohl spustit (oblíbenost a prodeje byly výrazně lepší než u konkurence). 3DS má mnohonásobně slabší hardware než PS Vita a přesto je považováno za mnohonásobně lepší . Takže slabší neznamená v tomto případě horší, nechme se překvapit.

  1. Souhlasím, nicméně bych rád kdyby nová generace nabídla i služby jaké známe u současných generací jako např sdílení a nahrávání obrazu.

   1. To mě osobně třeba nechybí, ale co jsem používal na ps4 a strašně mi to chybí na Nintendu je Remote Play, takovou hru z wii, u-wii si zahrát na 3DS by bylo pecka, samozřejmě díky propojení systému pod jedním ID by jsi koupil hru jen jednou a Android/IOS/WP aplikaci My Nintendo či Nintendo ESHOP aby na ně měl člověk přístup i z mobilu jednoduše. Takové trochu přiblížení uživatelům. Ještě jsem tu nic nečetl o projektu Nintendo MH?

    1. Je dost možné, že něco podobného NX opravdu přinese. NEcháme se překvapit. Takovou funkcí bych také přivítal. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share