Gamescom 2018: Vyzkoušeli jsme Pode, roztomilou puzzle hru, která vás prostě uchvátí

Jestli bylo na letošním gamescomu něco krásného, co ve mně zanechalo příjemný hřejivý pocit, byla to hra Pode od norského studia Henchman & Goon. Tahle nádherná puzzle hra se rozkládá v nádherném magickém světě, kde se kámen Boulder snaží pomoci spadlé hvězdě Glu. Spolu pak odkrývají taje světa a zchátralé runy dávné civilizace – musí však spolupracovat, protože pro jednotlivce zde není místo.  Hru jsem si vyzkoušel v kooperaci s PR manažerkou studia Linn Søvig (na fotografii níže), a ta mi odhalila některé zajímavosti z vývoje a musím říct, že jsem si to opravdu užil.  Dozvěděl jsem se tak například, že na hře pracovalo pouze sedm lidí, a že vizuální styl hry je kombinací toho nejlepšího ze žánru a je zároveň tvořen tak, aby uchvátil děti i dospělé, hlavně tedy děti. Hlavní nápad totiž vznikl v hlavě Yngvill Hopen, šéfky studia, která chtěla nějakou hru co by mohla hrát se svým synem, ale žádná z dostupných jí nevyhovovala, protože byla moc náročná, obsahovala moc dialogů nebo jí přišla zkrátka nudná. A o tři roky později přišel Pode!

Hru můžete kompletně odehrát v multiplayeru z pohodlí gauče, pokud však nemáte kamaráda do deště, můžete ovládat obě dvě postavy zároveň. Linn mi sdělila, že mechaniky hry pro hraní v jednom hráči, jsou upraveny tak, aby nedělali hráči potíže a dobře si na ně zvykl. Že prý stejně jako Pixar kdysi přišel s inovativními prvky v oblasti animovaných filmů (co se týče grafiky, příběhu, stylu vyprávění), tak o to samé se snaží i Pode a já musím konstatovat, že se to neskutečně povedlo. S Linn jsme dokončili první kapitolu z devíti, a kdybych nemusel spěchat na další schůzku, určitě bych tam zůstal i o pár hodin déle – celou hru lze dohrát za zhruba 10 hodin.

Níže se můžete podívat na fotogalerii ze stánku, který byl vyšperkován neskutečně nádherným vizuálem a pár obrázků ze samotné hry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share