Gamescom 2018: Závodní hra Gear.Club Unlimited 2 dominovala stánku Microids

Pokračování první „realistické“ závodní hry pro Nintendo Switch dorazí ještě letos, pravděpodobně na Vánoce a přináší s sebou to nejlepší z prvního dílu, novinky a poučení od vývojářů, protože bude klíčová hlavně jako náprava nedostatků u prvního dílu. Gear.Club Unlimited 2, oznámený před gamescomem, má mnoho novinek a zároveň řeší problémy, na které si hráči stěžovali u prvního dílu. Ty nejčastější čítaly nedokonalý jízdní model, chybějící model poškození vozidel, chybějící systém s mikrotransakcemi a také nepříliš líbivá mobilní grafika. Co bychom také od portu z mobilních zařízení čekali, že? Už jen proto jsem rád, že na druhý díl si studio Eden Games, které za hrou stojí, naprogramovalo nový engine, který se až nápadně podobá tomu z Test Drive Unlimited. Díky němu však ale hra mnohem lépe dýchá a vypadá opravdu skvěle – ostatně na výše zmíněném gamescomu jsme si ji vyzkoušeli.

Hráči se tak mohou těšit na více než padesátku nových vozidel, všechna jsou dokonce oficiálně licencovaná. Mezi herními módy se objevuje jízda s duchem, klasické závodění a nově i derby. Dalším lákadlem jsou i nové tratě a jejich délky – celkově tak můžete probrázdit přes 250 různých tratí a celkem tak přes 2800 km. V garáži se můžete pokochat sbírkou svých aut a různě je vylepšovat, abyste docílili lepších vlastností. Mezi novinky se řadí možnost kompletní grafické změny auta – můžete tak svou káru pomalovat čím chcete, dokonce lze použít i předpřipravené „samolepky“ nebo šablony pro barvení sprejem. Tím, čím si však získali mé srdce úplně, bylo oznámení klubového módu. Tam můžete pozvat své kamarády a pořádat vlastní turnaje, rozdělovat peníze, vybírat společně nové součástky do aut a podobně. K dispozici bude jednoduchá nástěnka, kde si můžete nechávat vzkazy a plánovat další kroky – tak jako v opravdovém závodním klubu. Nesmím opomenout možnost vyzývání ostatních klubů k zběsilým závodům.

Revitalizací také prošla grafika hry, vypadá mnohem lépe a realističtěji. Hra poběží v HD v handheldu a ve Full HD v docku – a pozor – vždy v 60fps! A prý i dokonce při hraní na rozdělené obrazovce, kde spolu mohou závodit až 4 hráči z pohodlí vašeho gauče. Dále pak hra nabídne možnost závodit online nebo lokálně až s 8 hráči (každý hráč ale musí vlastnit svou Nintendo Switch konzoli se hrou). Nechybí ani podpora HD Rumble nebo zatáčení pomocí pohybového ovládání. Osobně bych si dokázal představit ještě podporu vozítek z Nintendo Labo Vehicle Kitu nebo motorky z Nintendo Labo Variety Kitu a kdo ví, třeba se jí i dočkáme (oficiálně jsme se však skutečnost nedozvěděli) – ostatně samotní vývojáři prý mají v rukávu ještě nějaká esa. Nezbývá než tedy ve vašem novém Porche zařadit jedničku a vyrazit do ulic – Gear.Club Unlimited 2 dorazí na Switch koncem tohoto roku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
0
Share