Gamescom 2019: HeadUp Games nás nechali vyzkoušet své nejzajímavější tituly pro letošní sezónu

Letošní návštěvu gamescomu jsme si nemohli nechat uniknout příležitost zastavit se u domácího vydavatele HeadUp Games, kterému v portfoliu nechybí Dead Cells, Bridge Contructor Portal či vskutku vydařený remake plošinovky Wonder Boy. V entertainment zóně byla k vyzkoušení adventura Vambrace: Cold Soul, která do Nintendo eShopu dorazila na konci srpna. Zajímavější bylo ale setkání s reprezentanty společnosti, kteří nám předvedli i něco dalšího.

Outbuddies

11 kilometrů pod hladinou Atlantského Oceánu se nachází Bahlam, potopená pevnost starých bohů. Po ztroskotání se tu právě probouzí těžce zraněný archeolog a dobrodruh Nikolay Bernstein, který je záhadným způsobem propojený s nadpřirozenou Buddy jednotkou. V této nelineární pixel-artové metroidvanii se vžijeme do jeho kůže a budeme se muset ponořit hlouběji do potopeného města, abychom se mohli dostat na povrch. V plných 60 snímcích za vteřinu dostaneme naprostou svobodu pohybu díky šplhání či plížení a postupně odemkneme speciální schopnosti, které nám umožní dostat se dále. Na prozkoumání 5 odlišných oblastí můžete vyrazit i s kamarádem díky unikátnímu co-op systému, kdy se hráč 2 ujme role vašeho Buddyho. Na tuhle dobrodružnou výpravu se budeme moct vydat pravděpodobně koncem tohoto roku.

Fromto

Na hře Fromto od Studio Erikson se podílí tři významní vývojáři – Erik (40 let), Niki (5 let) a Joep (2 roky). Všechno začalo, když bylo Erikovi zhruba 10 let a z papírů a svých kreseb si vyrobil hru s auty. Později ho napadlo myšlenku předělat do videoherní podoby a aby zachoval původního ducha, používá ve hře kresby a nápady svých dvou dětí. Hra má dvě hlavní části – stavění trati, kdy musíte se stavebními bloky připravit cestu k několika checkpointům a samotné závodění, kde určitě využijete své znalosti fyzikálních zákonů. I ve stavu, kdy hra není dokončená je zábavná, obzvlášť ve více lidech. Hraní je totiž opravdu jednoduché a díky dětské jednoduchosti mohou nastat šílené situace. Vaše auta se mohou nejen srazit, ale i vybouchnout a v režimu stavění se může vyřádit každý, kdo má aspoň špetku fantazie. Hra by měla dorazit během letošního roku.

Colt Canyon

Z trochu jiného těsta je upečená hra Colt Canyon – jde o tzv. twin-stick střílečku odehrávající se na divokém západě. Vaše partnerka byla unesena a vy ji musíte zachránit. Jenže to není v tomto divokém a nebezpečném prostředí vůbec snadné a hlavně, její záchranou cesta nekončí, protože se budete muset vrátit zpět domů. Na cestě potkáte mnoho nepřátel, se kterými si budete muset poradit svým věrným Coltem, TNT či různými jiným zbraněmi, které po cestě najdete. Pomoci vám budou moct i spojenci, které po cestě osvobodíte ze zajetí. A pozor, na savy se tu nehraje – ve hře je prvek permanentní smrti, takže pokud do vás nepřátelé pošlou příliš mnoho šípů a olova, musíte začít od začátku. Díky rychlé akci, která se občas nebojí zapojit stealth prvky, odemknutelným vylepšením i tematickému vzhledu s pokročilými částicovými efekty má tahle hra poměrně vysokou znovuhratelnost. Napříč divokým západem se budeme moct vydat na začátku roku 2020.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Related Posts
Total
1
Share